NAISED, LUBAGE TÄNA ENDALE ŠOKOLAADI: Tume šokolaad võib asendada toidulisandeid

Teadlased on uurinud tumeda šokolaadi omadusi ning jõudnud järeldusele, et mõõdukas 70%-lise kakaosisaldusega šokolaadi tarbimine on tervisele igati kasulik.

Allikas: alkeemia.delfi.ee
Foto: Mister GC / freedigitalphotos

1. Need, kes eelistavad tumedat šokolaadi, tunnevad vähem vajadust tarbida liiga magusaid, soolaseid ja rasvaseid toite. Tume šokolaad aitab hoida veresuhkru taseme kontrolli all.

2. Tume šokolaad aitab võidelda kroonilise väsimuse sündroomiga, sisaldades looduslikke aineid (fenüületüülamiini), mis peletavad väsimuse, tekitavad inimesele heaolutunde, parandavad tuju ning vähendavad stressi.

3. Tume šokolaad sisaldab magneesiumit, mis leevendab PMS-i, krampe, paistetust, väsimust, depressiooni ja närvilisust.

4. Tume šokolaad võitleb keharakke kahjustavate vabade radikaalidega, sest sisaldab sarnaselt punasele veinile, õuntele, küüslaugule ja teele, rohkelt antioksüdante.

5. Šokolaad on südamele hea. Igapäevaselt pisut tumedat šokolaadi söövatel inimestel on kuni poole väiksem tõenäosus surra infarkti.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…