Ultraformer III
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil – AMWC-l Monacos, kuhu kogunevad juhtivad eksperdid üle maailma ja kus esitletakse kuumimaid vananemisvastaste protseduuride uudiseid.

HIFU on ainulaadne vananemisvastane protseduur.

Üks populaarsemaid aparaattehnikaid, mida kongressil esitleti, on HIFU lifting. Tehnoloogiat ei saa enam uueks nimetada, kuid see on endiselt populaarsuse tipul. Kasvõi seepärast, et midagi uuemat pole ilmunud.

HIFU lifting on kogu maailmas tunnustatud meetod näo- ja kehaprotseduurideks, naha noorendamiseks ja naha aluskoe seisundi parandamiseks.

HIFU tehnoloogia kasutab suure intensiivsusega fokusseeritud ultraheliimpulssi. Ultrahelilaine tungib punktuaalselt 1,5–13 mm sügavusele – olenevalt näo- või kehapiirkonnast, millele protseduure tehakse, moodustades nn termokoagulatsioonipunktid.

Esteetilise meditsiini raames on HIFU protseduuri mõju suunatud mitte ainult nahale, vaid ka selle all olevale lihas-aponeurootilisele kihile – SMAS-ile, mis ühendab lihaseid pärisnahaga. Tuleb mõista, et vananemisvastased protseduurid, mis mõjutavad ainult nahka ja ei mõjuta SMAS-i, ei anna nii kompleksset ja väljendunud efekti. Asjaolu, et HIFU abil on võimalik mõjutada mitte ainult kõiki nahakihte, vaid ka SMAS-i kihti, muudab selle protseduuri ainulaadseks ja asendamatuks.

Jekaterina Malnach,
Vario Health Equipment arendusdirektor,
aparaatkosmeetika valdkonna ekspert, enam kui 15-aastase töökogemusega

Kuidas mitte eksida ja valida HIFU protseduuriks korralik seade?

On selge, et iga tootja kiidab oma seadet ning väidab, et see on parim. Nii oli ka Monte Carlo kongressil. Aga kuna olen selles äris tegutsenud juba üle 10 aasta ja tean, milliste kriteeriumide järgi seadmeid hinnata, siis jagan teiega seda, millele tuleks tähelepanu pöörata:

1. Spetsifikatsioonid (kirjutan sellest üksikasjalikumalt allpool – see on eriti kasulik kosmetoloogia valdkonna spetsialistidele).

2. CE-sertifikaadi olemasolu. Euroopa sertifikaadita seadme ostmisel võite seni hätta jääda. Sel juhul on selle seadmega protseduuri läbiviimine tõenäoliselt ohtlik või vähemalt EL-is keelatud.

3. Aparaadi tehniline hooldus ja spetsialistide väljaõpe.
Kui osta seade edasimüüjalt, kellel ei ole teie riigis esindust. Milline on risk? Esiteks see, et rikke korral tuleb seade saata tootja tehasesse, kus nemad probleemiga edasi tegelevad. See on kallis ja aeganõudev. Ja töö klientidega on häiritud. Teiseks, tavaliselt sel juhul koolitust kas ei toimu üldse või tehakse seda veebis või kusagil kaugel. Ja kui teil on vaja koolitada täiendavat spetsialisti, on see alati väga problemaatiline.
Meie ettevõttel on näiteks teenindus- ja koolitusosakond, mis asub Riias. Remondivajaduse korral külastavad meie insenerid klienti mõne päeva jooksul ja lahendavad probleemi kohapeal. See tähendab, et seadet pole vaja kuhugi saata. Meie ettevõte viib läbi ka koolitusi spetsialistidele ning korraldab regulaarselt täiendõppeseminare.

Classys Ultraformer III esitlus

Info HIFU seadme tehniliste parameetrite kohta.

1) Kassettide arv ja läbitungimissügavus.

Reeglina on kõige levinumad 3 kassetiga seadmed, mis töötavad sügavusel 1,5 mm, 3 mm ja 4,5 mm. See on nn “kullastandard”. Kuid kogemused on näidanud, et mõnikord ei piisa sellest optimaalsete tulemuste saavutamiseks, näiteks silmade ja huulte piirkonnas, kuna klientide naha paksus on erinev. Seetõttu on kõige arenenumad tootjad lisanud kasseti, mis töötab 2 mm sügavusel. Kuna topeltlõug ja liigsed rasvaladestused põsepiirkonnas häirivad paljusid esteetilise meditsiini kliinikute külastajaid, on nende probleemide lahendamiseks sageli vaja töötada 6 mm sügavusel ja 4,5 mm padrunist enam ei piisa. Näiteks Ultraformer III-l on 7 kassetti, mis võimaldavad töötada sügavustel 1,5 mm, 2 mm, 3 mm, 4,5 mm, 6 mm, 9 mm ja 13 mm. See võimaldab meil lahendada tohutul hulgal esteetilisi probleeme mitte ainult kliendi näol, vaid ka kehal.

2) Energia.

Mida suurem on impulsi energia, seda “agressiivsem” (selle sõna heas mõttes) võib protseduur olla. Protseduuri käigus pärisnahka ehk SMAS-i edastatav ultrahelienergia põhjustab koepõletikku, millele järgneb loomulik fibroplaasia ehk uue sidekoe migratsioon haavade paranemiseks. Haava kohas moodustub granulatsioonkude (rikas veresoonte ja sidekoe noorte rakkude poolest), mis põhjustab kollageenikiudude tihedamat ja ühtlasemat kogunemist. Seejuures märkab patsient kortsude vähenemist ja naha paksenemist (perioodil 3 nädalat kuni 6 kuud pärast protseduuri). Seetõttu on mõistetav, et kui aparaadil ei ole piisavalt energiat, siis pole soovitud tulemust võimalik saavutada. Erinevatel odavatel HIFU versioonidel puuduvad vajalikud energiaparameetrid, mistõttu on nende seadmetega tehtud protseduuride tulemused lihtsalt võrreldamatud nendega, mida patsient saab pärast protseduuri professionaalse seadmega.

3) Võimalus muuta termilise koagulatsiooni punktide vahelist kaugust ja koagulatsioonitsooni suurust.

Need parameetrid mõjutavad kontrollitava koekahjustuse astet ja taastumisprotsesside intensiivsust. Kuna ei ole kahte identset patsienti, kellel on sama nahaseisund, ei saa kõik läbida sama protseduuri.

4) Kasseti ressurss ja hind.

Sellest sõltub protseduuri maksumus. Praktikas esines olukordi, kus kliinik valis seadme hinna järgi, kuid ei pööranud tähelepanu kasseti elueale. Näiteks Ultraformer III kasseti tööiga on 20 000 impulssi ja mõnel analoogil 10 000. Sama hinnaga kasseti kohta. See tähendab, et odavama seadme stardikomplekti puhul teete 2 korda vähem protseduure ja teenite 2 korda vähem raha. Ja kus on sel juhul kokkuhoid?

Lisaks, otse loomulikult, peate tänapäeval mõtlema selle tootja usaldusväärsusele, kellelt seadme ostate. Maailm teab tuhandeid ettevõtteid, mis töötasid paar kuud ja läksid pankrotti. Kas soovite osta kahtlase tootja seadet ning muretseda, kas saate pärast osta kassette ja varuosi? Minu praktikas on seda juhtunud. Üks klient ostis meie firmast Ultraformer III just seetõttu, et pärast talle HIFU seadme müünud firma pankrotti oli selle müüdud seadmele peaaegu võimatu kassette hankida ja seade kogus kabinetis lihtsalt tolmu. Seetõttu kontrollige kindlasti oma potentsiaalset partnerit, uurige, mitu aastat ta on turul olnud, millised kliinikud temaga koostööd teevad jne.

Kui teil on küsimusi HIFU seadme valimise kohta, jagan hea meelega oma kogemusi ning vastan kõigile teie küsimustele.

Eestis pakutakse HIFU lifting protseduure Ultraformer III seadmega Tallinnas (https://roosmarii.ee/) ja Tartus (www.monique.ee).

* 30. juunini kehtib Ultraformer III seadmetele 15% soodustus!

www.vario.lv
www.ultraformer-hifu.ee
info@vario.lv


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised