Enne ostu on oluline teada toote omadusi

Kui salongis teostatavad protseduurid ei ole odavad ja lisaks kulub erinevatele protseduuridele minekuks ja protseduuridel olemiseks liiga palju aega, siis kaasaegsele naisele on parim lahendus fotoepilaator. Tänapäeval pakuvad erinevad elektroonikatootjad koduseid fotoepilaatoreid, mida saab väga edukalt ise kodust lahkumata kasutada. Selline lahendus võimaldab naistel säästa küllaltki palju raha, ent mis kõige olulisem, ka hinnalist aega. Kuid enne karvaeemalduseks sobiva toote tellimist on oluline uurida ja endale selgeks teha nende plussid ja miinused ning olla kursis kõikide nüanssidega koduse karvaeemalduse protseduuri tegemise puhul.

Fotoepilaatori head omadused

Fotoepilaatori peamine omadus on mitmekülgsus, mis võimaldab selle kasutajatel töödelda võimalikult erinevaid naha- ja karvatüüpe. Kindlasti tasub kasutamisel meeles pidada seda, et fotoepilatsiooni tulemused on väga palju seotud protseduuri ajal kasutatud tehnikaga ning seetõttu võib protseduuri ajal kasutatud kehvema tehnika korral tulemus olla mõnevõrra vähem täpne, kui professionaali poolt laseriga teosatud tulemus, kuid laseri kasutamine nahal võib nahka intensiivsemalt ärritada ja ei pruugi sobida kõikidele.

Millised on laseri ja fotoepilatsiooni erinevused?

Lasersüsteemide omadused muudavad need väga täpseteks tööriistadeks, mis õige kasutamise korral suudavad kaitsta ümbritsevaid kudesid ja mõjutada ainult seda elementi või piirkonda, kus laserit kasutada on soovitud.  Professionaalsed laserid on üldjuhul kallid ja mõeldud kasutamiseks teatava tasemega salongide jaoks. Kuid just täpse ja oskusliku kasutamise puhul avalduvad kõige paremad tulemused. Teisisõnu, laserid on mõeldud spetsiaalseks kasutamiseks konkreetsete protseduuride jaoks, mida kodus endale igaüks ise teha ei saa.

Intensiivne impulssvalgus ehk IPL või fotoepilatsiooni seade

Intensiivse impulssvalguse seadmed on vähem täpsed, kuid pakuvad suurt mitmekülgsust tänu sellele, et need sobivad kasutamiseks väga erinevates kehapiirkondades. Paljudel juhtudel võib ravi IPL seadmega olla tõhusam kui laseriga, eriti kui juuste või naha värvus ei ole fotoepilatsiooni seadmete jaoks ideaalne. IPL seadme peamine eelis on selle sobivus väga erinevate nahatüüpidega, sobides kasutamiseks ka tundliku ja heledamat tüüpi naha korral.

Millised tegurid avaldavad tulemustele mõju

Praktikas on mõlemad tehnoloogiad nii epilaator kui fotoepilatsiooni seade väga tulemuslikud, jättes kasutamisel naha pehmeks ja siledaks ja andes maksimaalse karvaeemalduse tulemuse. Paljud ilukaubamajad pakuvad laia fotoepilatsiooniseadmete valikut ning sobiva seadme valimisel on mitmeid tegureid, millega tuleks arvestada, vastavalt konkreetse kasutaja vajadustele. Peamised tegurid, mis avaldavad mõju fotoepilatsiooniseadme tulemustele ja tõhususele on: karvade värvus, naha värvus, karvade paksus, karvade sügavus, karvade anatoomiline asukoht, hormoonid ja keha faasid. Kõige tõhusam fotoepilatsiooniseade on selline, mis ühildub iga kasutaja puhul kõige paremini võimalikult suure hulga erinevate teguritega.

Depilatsiooni ja epilatsiooni peamised omadused

Mõistagi on depilatsioon ja epileerimine suvel iga enese eest hoolt kandva naise päevase rutiini lahutamatu osa. Depilatsioon on karvade eemaldamine nahapinnalt, epilatsioon aga karvade eemaldamine naha alt. Kui näiteks raseerimise puhul lõigatakse karvad ära naha pinnalt, siis see võib tegelikult muuta karvad tumedamaks, tugevamaks ja jämedamaks, kuna need kasvavad kiiresti tagasi. Epilatsioon on kogu karva, sealhulgas naha all oleva karvanääpsu osa eemaldamine, ning tulemused kestavad sel juhul, mõistagi, kauem kui raseerimise järgsed tulemused. Erinevate meetodite hulka kuuluvad vahatamine, suhkrustamine, epilatsiooniseadmed, laserid, niitimine, intensiivne impulssvalgus või elektriliste vahendite kasutamine.

Kas epileerimine on tõhus protseduur ja kui kaua tulemused kestavad?

Epilatsioon jätab naha siledaks ja tulemused kestavad kuni 4 nädalat. Kuid, kuigi tulemus on muljetavaldav, ei ole see täiesti valutu karva eemaldamise meetod. Mida rohkem epilaatorit kasutada ja enda tehnikat parandada, seda vähem esineb protseduuri käigus ebamugavustunnet. Epileerimine võib olla ebamugav või valus ja seda eriti alguses. Esimest korda epileerides on väga oluline olla hoolikas ja tähelepanelik ning pidada meeles, et liiga kiire tempo või seadme liigutamine vastu karvakasvu suunda võib hoopis ekslikult karvakesi murda, selle asemel, et neid naha seest juurega välja tõmmata. Sellised lühemad, katkised karvad võivad aga hakata sisse kasvama ja muutuda põletikuliseks ning põhjustada palju ebameeldivusi.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised