Müüdid ja tegelikkus: kui palju vett su organism tegelikult vajab?
FAKT: Plastikust veepudelit ei tohiks taaskasutada
Kui plastikust pudelit korduvalt täita ja kasutada, võib see mitmeid probleeme tekitada. Nimelt erituvad pudelist kemikaalid, mis satuvad pudelit korduvalt kasutades, selles oleva vee sisse. Lisaks kui pudelit ei ole hoolikalt puhastatud, satuvad selle tagajärjel mitmed bakterid jooja suhu.
MÜÜT: Kõige kasulikum on juua destilleeritud vett
Eelistada tuleks hoopis kraanivett. Destilleeritud vesi ei sisalda mineraalaineid. Kui seda palju juua, siis läheb rakkude vedelikutasakaal paigast. Üleliigne vesi tungib rakku, selle tagajärjel rakud paisuvad ja võivad kahjustada saada.
FAKT: Vett soovitatakse juua toatemperatuuril
Täpselt samamoodi nagu meie poorid külma veega kokku puutudes kokku tõmbuvad, juhtub see meie organitega ka külma vee puhul. Soovitatav on juua toatemperatuuril vett ning kui lisada veele veel natuke soola, suureneb mineraalide hulk ja vesi imendub veelgi kiiremini.
MÜÜT: Tihe tualetis käimine on märk sellest, et keha on piisavalt hüdreeritud
Kui sa jood liiga palju vett ja käid tihti tualetis, siis tegelikult viib see kehast vedeliku hoopis välja ja põhjustab dehüdratsiooni.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…