KAS SINA JOOD VETT ÕIGESTI? Et selles päriselt ka abi ja kasu oleks!

Müüdid ja tegelikkus: kui palju vett su organism tegelikult vajab?

Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

MÜÜT: Päevas tuleb juua 8 klaasi vett
Tegelikult oleneb see, kui palju vett sa päevas tarbima peaksid, sinu kehakaalust. Iga kilogrammi kohta on soovitatav juua 0,033 liitrit vett. Ehk siis, kui sa kaalud 65 kilogrammi, peaksid päevas jooma 2,145 liitrit vett (65 x 0,033). Hea nipp on osta omale umbes sama suurusega veepudel ja seda kogu päeva igal pool kaasas kanda. Nii on kindel, et päevane veesoovitus saab täidetud.

FAKT: Kohvijoojad peavad rohkem vett jooma
Kohv viib kehast vedeliku välja ja seega peavad kohvijoojad selle võrra rohkem vett tarbima. Iga kohvitassi kohta soovitatakse juua keskmiselt 1,5 klaasi vett lisaks. Kuid taimsed teed võid lugeda oma veetarbimise hulka.

MÜÜT: Vee joomine söögi ajal aitab seedimist kiirendada
Tegelikult on see vastupidi. Kui söögikordade ajal vett juua, siis kaovad soolestikust seedesüsteemid. Lisaks segab see sapi ja maohappe looduslikku koostist, mis omakorda aeglustab ainevahetust. Pigem on vett soovitatav juua 20 minutit enne söömist.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…