Müüdid ja tegelikkus: kui palju vett su organism tegelikult vajab?
Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock
MÜÜT: Päevas tuleb juua 8 klaasi vett
Tegelikult oleneb see, kui palju vett sa päevas tarbima peaksid, sinu kehakaalust. Iga kilogrammi kohta on soovitatav juua 0,033 liitrit vett. Ehk siis, kui sa kaalud 65 kilogrammi, peaksid päevas jooma 2,145 liitrit vett (65 x 0,033). Hea nipp on osta omale umbes sama suurusega veepudel ja seda kogu päeva igal pool kaasas kanda. Nii on kindel, et päevane veesoovitus saab täidetud.
FAKT: Kohvijoojad peavad rohkem vett jooma
Kohv viib kehast vedeliku välja ja seega peavad kohvijoojad selle võrra rohkem vett tarbima. Iga kohvitassi kohta soovitatakse juua keskmiselt 1,5 klaasi vett lisaks. Kuid taimsed teed võid lugeda oma veetarbimise hulka.
MÜÜT: Vee joomine söögi ajal aitab seedimist kiirendada
Tegelikult on see vastupidi. Kui söögikordade ajal vett juua, siis kaovad soolestikust seedesüsteemid. Lisaks segab see sapi ja maohappe looduslikku koostist, mis omakorda aeglustab ainevahetust. Pigem on vett soovitatav juua 20 minutit enne söömist.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…