Mida su keha öelda tahab?

Meie keha on meie parim sõber ja ta paljastab meie elust tihti rohkem, kui tahaksime. Loe edasi ja saa teada, mida ta sulle öelda tahab.

Toimetas: Kati Rasmann
Foto: Shutterstock

Punetavad käed
Punetavad käed on tingitud perifeerse vereringe nõrkusest, mida võib põhjustada sisesekretsiooni näärmete puudulik tegevus.
Samuti võivad punetavad käed olla märk ekseemist. Tihti peale on põhjused geneetilised või välised ehk pesu- ja puhastusvahendid, mis ärritavad nahka. Samuti võivad  ärritust ja löövet tekitada nikliga kaetud sõrmused. Punetavaid käsi põhjustab ka talvel paljaste kätega käimine, seega soojad käpikud kätte.

Halb hingeõhk
Halba hingeõhku põhjustavad suus elavad bakterid, mis oma elutegevuse käigus tekitavad väävelgaase. Kui ollakse teadlik oma halvast hingeõhust, tasuks pöörduda suuhügienisti või hambaarsti juurde. Põhjuseks võib olla ka toitumine ehk vürtsised toidud, küüslauk, kohv ja suitsetamine. Samuti võib halba hingeõhku tektitada kiiretoimeline dieet ja paastumine. Kui keha ei saa enam piisavas koguses süsivesikuid, kasutab keha esmalt ära glükoosi, mida leidub musklites ja maksas. Paari tunni jooksul alustab keha oma rasvavarude lagundamist. Jääkained ainevahetuses ehk ketoonid, muudavad hingeõhu ebameeldivaks. Sellist hingeõhku esineb ka inimestel, kes teevad palju trenni, kuid ei söö piisavalt süsivesikuid ei enne ega pärast füüsilist koormust. Sama asja kogevad ka range proteiinirikka dieedi järgijad nt Paleo.
Kõige enam tekitavad halba hingeõhku siiski puudulik suuhügieen ja igemepõletikud.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…