13.00–15.00
Tuleb välja, et eestlaste seas populaarseim lõunapausi aeg on organismi seisukohast lähtudes totaalselt vale, sest just siis on see n-ö puhkestaadiumis. Kuni kella kolmeni päeval on seedeorganite aktiivsus minimaalne, seega soovituslik oleks sel ajavahemikul toidust sootuks loobuda.
16.00–17.00
Kuigi nüüd saadab su kõhuke ilmselt taas märku, et võiks midagi hamba alla pista, ei tasu söögiga üle pingutada. Just nüüd, kui organismi koguneb suurem hulk lagusaadusi ja toksilisi aineid, tuleks tarbida maksimaalselt palju vedelikku, et need kehast edukalt väljuks.
20.00–20.30
Oled endiselt meelel, et pärast kella kuute ei sööda? Vaatamata sellele, et paljud toitumisspetsialistid väidavad, et viimane söögikord ei tohi jääda liiga hiljapeale, on just see ajavahemik õhtuseks einestamiseks ideaalne. Eelistust tuleks anda kergematele söökidele nagu kala, kana, juurviljad ja hapendatud piimatooted.
21.00–06.00
Alates kella üheksast õhtul enam süüa ei tohiks, sest nii nagu keha, vajab puhkust ka sinu magu ja ülejäänud organism. Selleks, et puhkus võimalikult kvaliteetne oleks, peaksid magama minema hiljemalt kell 22.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…