Mida oleks kõige parem enne trenni süüa ja millal seda teha? Loe ja saa teada!

Kuid tavalise treeningu jaoks on kõige parem süüa 45-60 minutit enne trenni. Süsivesikute ja proteiini kombinatsioon annab sulle vajalikku kütust, et tõsta raskeid raskusi ja kaua vastu pidada. Erinevad uuringud on näidanud, et kui enne trenni süüa süsivesikuid koos väikse hulga proteiiniga, siis aitab see kaasa musklite kasvule pärast trenni.
Mida peaksid sööma siis, kui treenid varahommikul?
Sinu keha põletab rohkem keharasva tühja kõhuga. Kuid kui sinu eesmärk on tulemusi parandada või musklit kasvatada, siis on väike eine enne trenni vägagi soovitatav. Lisaks aitab see kaasa sellele, et sa pärast trenni end üle ei sööks.
Mis siis kui enne trenni ei ole aega süüa?
Tänapäeval on kõigil kiire ja pole aega õigel ajal enne trenni süüa. Kui sul pole aega tund enne trenni süüa, siis söö kasvõi vahetult enne trenni väike vahepala. Uuringud näitavad, et kasvõi väike vahepala vahetult enne trenni aitab paremate tulemuste saavutamisele rohkem kaasa kui üldse mitte söömine. Kuid ole ettevaatlik, et sa vahetult enne trenni toiduga ei liialda. Kui enne trenni liiga palju süüa, siis võib seedimata toit seedetrakti häireid tekitada. PS! Väike banaan enne trenni on ideaalne snäkk.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…

Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…

Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…

D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…

ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…