Mida oleks kõige parem enne trenni süüa ja millal seda teha? Loe ja saa teada!
Tekst: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock
Kas oled kunagi tundnud, et sinu raskest trennist ei oleks nagu midagi kasu? Selles võib olla süüdi see, et sööd enne trenni valesid asju. Kui enne trenni õigesti toituda, siis annab see su kehale vajaliku energia, et suuta rohkem, kauem vastu pidada ja muskleid kasvatada.
Trenniks vajalik energia tuleb glükogeenist, mis asub maksas ja musklites. Selleks, et musklid saaksid areneda ja jõuaks maksimaalselt tööd teha, on vaja oma kehasse glükoosi transportida. Kuna keha ise hoiab oma varudes ainult väikest osa glükoosi, siis on vajalik seda enne trenni juurde hankida. Peamiselt saame glükoosi süsivesikutest. Parimad glükoosiallikad on väikesed snäkid või vahepalad, mida enne trenni süüa. Pole vahet, kas teed jõutrenni, kestvustrenni või kardiot, sinu keha vajab suurel hulgal energiat.
Mitu tundi enne trenni tuleks süüa?
See sõltub peamiselt trennitüübist, mida tegema hakkad. Kui sa jooksed pikka vahemaad või tegeled vastupidavustrenniga, siis on sinu kehale kõige parem, kui sööd 3-4 tundi enne trenni. Nii seedub kõik ära ja see ei tekita kõhus ebamugavustunnet. Enne vastupidavustrenni vajab su keha eelkõige pikaajaliselt seeduvaid süsivesikuid.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…