TREENERID VASTAVAD: Mis on mõttetuim treeningharjutus ning suurim toidumüüt?

Uurisime tuntud Eesti treeneritelt, mis on kõige mõttetum harjutus jõusaalis, mida inimesed trennis teevad, ning mis on suurim toidumüüt, mida nad kuulnud on. 

MARIS KAJARI, Sparta spordiklubi


# MÕTTETU HARJUTUS

Kõige mõttetum on jõusaali tulla ja siis seal mitte midagi teha. Igal harjutusel on oma funktsioon ja eesmärk- kui sa treenid eesmärgipäraselt ja teadlikult, siis ei ole mõttetuid harjutusi olemas. Mõttetu on trenni mitte teha.

 

# TOIDUMÜÜT

Kõige suurem müüt toitumises: ilma mingi põhjuseta ja kellegi soovitusel mingist toiduainegrupist loobumine. “Lehest lugesin või sõbranna ütles” stiilis nõuanded. Toitumine ei ole raketiteadus, kui sa tead, millest sa koosned ja mida su keha vajab. Tehke tarku valikuid!

 

SVEN HÕBEMÄGI, Aqva spordikeskus

# MÕTTETU HARJUTUS

Treenerina ei saa ma kindlasti välja tuua kõige mõttetumat harjutust. Pigem saab rääkida harjutuste valest sooritamisest, sest vale tehnikaga sooritatavad harjutused ongi tegelikkuses mõttetud ja kahjuks toovad kaasa sageli ka raskeid tervisekahjustusi vigastuste näol.

# TOIDUMÜÜT

Praktikas tuleb ette kõige rohkem hirmu, et rasv teeb paksuks ja seda eriti just naisterahvaste seas. Rasva ebapiisava tarbimise näol jäävad saamata paljud olulised vitamiinid jne. Rasvu kombineerides (nt süsivesikutega) hoiab see kõhu kauem täis ja välditakse pidevat näksimist, seega õige kogus rasvu pigem toetab eesmärki kaalu kaotada. Tegelikkuses on suuremaks kaalutõstjaks just üleüldine vale toitumine ning eriti just valesti valitud ja ajastatud süsivesikud. Ja ülekaal tekib ikkagi siis, kui sööd üleüldiselt pikema aja vältel tunduvalt rohkem, kui su keha suudab ära kulutada.

 

 

MERLE LAUD, MyFitness spordiklubi ja Aqva spordikeskus

# MÕTTETU HARJUTUS

Kõige mõttetumad harjutused, mida jõusaalis teha, on vast kõhulihased, mida saad koduski mati või vaiba peal teha.

# TOIDUMÜÜT

Et pärast kuut ei tohi süüa või et detox-dieediga kaotad igaveseks oma liigsed ülekilod. Iga asja puhul on oluline mõõdukus ning järjepidevus. Igapäevaselt piisavalt end liigutades, tervislikult toitudes ning korralikult välja puhates, puhastabki organism end maksimaalselt ise.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…