Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock
Kuidas on lood lahtistavate tablettide ja teedega, mida ainevahetuse kiirendamiseks tarbitakse?
Pikaaegne lahtistite kasutamine häirib seedesüsteemi normaalset funktsioneerimist ning võib kaasa tuua toitainete imendumise häired. Nagu kõikidel ravimitel, on ka lahtistitel oma kõrvaltoimed: kõhukrambid, puhitus, iiveldustunne, veepeetus, dehüdratsioon, luude nõrgenemine ja pehmenemine. Kõhulahtistitest võib lausa sõltuvusse jääda – kõht muutub laisaks ja ilma tabletita enam hakkama ei saa. Lahtististe pikaajaline kasutamine viib organismist välja kõik vitamiinid ja mineraalained. Selle tagajärjel juuksed katkevad, küüned muutuvad nõrgaks, nahk läheb tuhmiks jne.
Kuidas siis ikkagi kaalust alla võtta?
Dieetide pidamise asemel tuleks kujundada endale selline elustiil, mille juures dieedi pidamine polegi vajalik. Süüa tuleb regulaarselt ning menüüs võiksid tähtsal kohal olla kiudaineid sisaldavad teraviljatooted ning puu- ja köögiviljad, samuti tervislikud rasvad (kalarasv, pähklid, seemned ja õlid) ning valgurikkad tooted.
Oma tervisesse tuleb suhtuda vastutustundega ja oma keha tuleb armastada. Üle tuleks veel vaadata oma söömisharjumused pilguga „Kuidas saaksin olla tervislikum, samas elada täisväärtuslikku ning õnnelikku elu?”. Vaevalt leidub inimest, kes tõesti usub, et dieetide pidamises ja enese pidevas piiramises on midagi nauditavat või glamuurset.
Ma ei arva, et kõik inimesed peaksid ühesugused välja nägema, mistõttu võib tervislik toitumine ja tervislik kehakaal inimeste jaoks veidi eri tähendusega olla. Samas kutsun üles kõiki oma keha vajadusi kuulama ja tervist aeg-ajalt kontrollima. Mitmetes laborites on võimalik vereanalüüsi teha. Toidu- ja fermentatsioonitehnoloogia arenduskeskus pakub uudse teenusena soolestikubakterite uurimist, mille abil on võimalik mõjutada mitmesuguste sagedalt esinevate haiguste kulgu, näiteks nahaprobleeme, ülekaalu, seedetraktihaiguseid, südame- ja veresoonkonnahaiguseid ning diabeeti.
Artikkel on ilmunud ajakirja Iluguru talv 2015
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…