Tõlkis: Annika Randmann
Foto: Shutterstock
#1 Šokolaad sisaldab rohkem antioksüdante kui õun
Ühes grammis tumedas šokolaadis on suurem hulk antioksüdante kui õuntes, mustas tees ja punases veinis. Antioksüdandid annavad organismile lisakaitset ja on kehale väga kasulikud. Kakao sees olevad antioksüdandid aitavad vananemisega kaasnevate kortsude vastu ja aitavad vähendada riski haigestuda näiteks Alzheimerisse.
#2 Šokolaad aitab vähendada stressi
Kui tunned ennast närvilisena ja stressis, siis parim viis enda maha rahustamiseks on süüa šokolaadi. Tuginedes 2009. aastal tehtud eksperimendile, kus stressis inimestel paluti süüa ära 40g šokolaadi iga päev mitu nädalat. Pärast seda eksperimenti oli inimestel stressihormoon kortisool tase vähenenud. Tuleb välja, et šokolaad sisaldab mitmeid bioaktiivseid ühendeid, mis suurendavad rahuolu tunnet.
#3 Šokolaad tõstab libiidot
Kuigi uuringud näitavad, et libiido tõstmiseks on vaja süüa suures hulgas šokolaadi, et märgata erinevust, siis šokolaad sisaldab fenüületüülamiini ja isegi väikesed kogused šokolaadi aitavad tõsta libiidot.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…