Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

#1 MUNAD

Munad on üks kõige tervislikumaid ja täisväärtuslikumaid toite siin maa peal. Need sisaldavad palju vitamiine, mineraalaineid, tervislikke rasvasid, antioksüdante ja ajule vajalikke toitaineid. Munad on kõrge valgusisaldusega, kuid eriti palju sisaldab seda just munavalge.

VALGUSISALDUS: 1 suur muna sisaldab 6 grammi proteiini.

 

#2 MANDLID

Mandlid on ühed populaarseimad pähklid. Need sisaldavad palju tähtsaid toitaineid, nende seas kiudaineid, E-vitamiini, mangaani ja magneesiumi.

VALGUSISALDUS: 28 grammi pähkleid sisaldab 6 grammi valku.

 

#3 KANARIND

Kanarind on üks kõige populaarsem valguallikas. Kui sa sööd seda ilma nahata, siis tulevad enamik sellest saadavad kalorid valgust.

VALGUSISALDUS:Üks kanarind (ilma nahata) sisaldab umbes 53 grammi valku.

 

#4 KAERAHELBED

KAERAHELBED sisaldavad rikkalikult tervislikke kiudaineid, magneesiumi, mangaani, B1-vitamiini ja palju teisi kasulikke aineid.

VALGUSISALDUS:  Pool tassitäit täistera kaerahelbeid sisaldab 13 grammi valku.

 

#5 KODUJUUST

Kodujuust sisaldab vähe rasva ja kaloreid. Selles on teiste seas näiteks palju kaltsiumit, fosforit, seleeni, B12- ja B2-vitamiini.

VALGUSISALDUS: 200 grammi 2% rasvasisaldusega kodujuustu sisaldab 27 grammi valku.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…