Foto: Shutterstock

Ainult kõhulihaste tegemine siinkohal ei aita. Vaja on ka kardiotrenni ja mitte tavalist, vaid intervalltreeningut, kus vahelduvad kiired ja aeglased tempod.

Üks hiljuti läbi viidud katse näitas, et naised, kes tegid ühtlast kardiotrenni 40 minutit kaotasid vähem kõhurasva, kui need, kes tegid 20 minutit intervalltreeningut. Intervalltreeningu tegemiseks on mitmeid võimalusi:

 

#1 Kasuta visuaalseid eesmärke

Jalgrattaga sõites või joostes võta vaheapealseks eesmärgiks näiteks mingi puuni või postkastini täies tempos liikuda, seejärel jätka rahulikumas tempos. Mingi aja tagant korda sama.

 

#2 Kasuta aega

Treeni rahulikus tempos 2 minutit, seejärel täies tempos 1 minut. Jätka samamoodi 30 minutit.

 

#3 Kasuta muusikat

Koosta muusikalist, kus vahelduvad erinevad tempod – kiire muusika ja rahulikud toonid. Jookse, sõida rattaga või tantsi vastavalt muusika tempole.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…