Nutikad mobiiliäpid teevad päevitamise ohutumaks

Plaanid sel aastal randa külastada? Need nutikad telefoniäpid aitavad ära hoida päikesepõletusi!

Allikas: dailyburn.com
Foto: Shutterstock

1. Wolfram Sun Exposure Reference App
Arvestades sinu nahatüübi, kaitsekreemis sisalduva SPF numbri ning ilmaennustusega arvutab äpp välja, kui kaua võid veel päikese käes olla, ilma et tekiks nahapõletus.
($0.99; saadaval iOS)

2. Ultraviolet UV Index
Lihtne äpp, mis võimaldab jälgida UV-kiirguse taset piirkonnas, kus hetkel viibid. Sinine ja roheline märgistavad turvalist piirkonda. Punased ning lillad alad on suure UV-kiirgusega alad. See äpp on suurepärane abimees, et hoida oma tervist ja jälgida, millal peaks tugevama kaitsega päiksekaitsekreemi kasutama või millal hoopis vältida päikse käes viibimist.
(Tasuta; saadaval iOS)

3. TANtastic
See äpp võimaldab jälgida UV-indeksit mitu korda päevas ning tuletab meelde, millal peaks päiksekaitsekreemi kasutama või hoopiski varju suunduma.
(Tasuta; saadaval iOS)

4. Doctor Mole – Skin Cancer App
Isegi, kui kasutad päikesekaitset regulaarselt, peab oma sünnimärke aeg ajalt kontrollima. Doctor Mole on äpp, mis aitab analüüsida kehalolevaid pruune laike, arvestades nende äärejoont, värvi ja suurust. Samuti võiamldab äpp salvestada saadud tulemused telfonimällu, võimaldades jälgida kahtlust tekitavaid sünnimärke tulevikus.
($4.99; saadaval iOS ja Android)

NB! Need äppid ei asenda mingil juhul nahakontrolli arsti juures, vaid on pigem tublid abimehed ohutumaks päikse nautimiseks.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…