6. Ühekülgne treening
Kui teha pikka aega ühekülgset trenni, siis keha kohaneb ega arene enam edasi – teatud aja tagant tuleks oma treeningukavas muutusi teha. Mitmekülgne treeninguplaan võiks koosneda nii jõu- kui ka aeroobsest trennist. Kui jõusaalis käik ainult jooksulindil või stepperi peal möödub, jääb trenn kahjuks liialt ühekülgseks ning tulemustele lähemale ei saa.
7. Liigne treeningukoormus
Vahel soovitakse kiirelt vormi saada ja arvatakse, et mida rohkem trenni teha, seda kiiremini tulemusteni jõuab. Kuid lihas vajab kasvamiseks ka puhkust ja taastumisaega. Liigne trennikoormus võib arengu hoopis seisma jätta.
8. Hirm „suureks” minna
Võib öelda, et see on naiste suurim hirm, sest arvatakse, et jõutrenn teeb suureks. Naised, ärge muretsege! Õrnemale soole looduse poolt antud madalam testosteroonitase ei lase suureks minna. Tegelikkuses on jõutreeninguga hoopis vastupidi – hästi koostatud jõukava annab reljeefse keha.
9. Keskendumine kaalunumbrile
Naised hindavad oma kehalist arengut kaalunumbri abil. Tegelikkuses võib inimene pärast oma ideaalkeha saavutamist kaaluda sama palju kui enne trenniga alustamist. Mitte kaal ei ole siinkohal näitaja, vaid see, kuidas kehakuju ja vorm muutuvad ning mismoodi raskused jõusaalis kasvavad.
10. Järjepidevuse puudus
Järjepidevuse puudumine ei ole probleem ainult naiste, vaid ka meeste seas. Kui treeningutesse jäävad sisse pikad pausid, on tulemusi raske saavutada. Täiesti treeninguvabad nädalad võiksid olla pigem harva juhtuvad erandid kui reeglid.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…