Sa sooviksid tervislikult toituda (eriti nüüd pärast pikka jõulupuhkust ja -söömingut), kuid töö, sõbrannadega kokkusaamised ja deidid ei lase seda teha?
Tekst: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock
Lubasid endale, et sel aastal teed rohkem trenni ja toitud tervislikult. Kuid siis palus ülemus sul tööle kauemaks jääda, et tähtis projekt ära lõpetada, su sõbrannal oli vaja hädasti kokku saada, kuna ta kutt jättis ta maha, ning lõpuks oligi ootamatult jälle reede kätte jõudnud ja sul on ju deit kokku lepitud. See kõik aga tähendab, et sul ei ole aega kodus kokata, vaid su päevaplaan on nii tihe, et pead jälle kohvikust midagi kiirelt haarama.
Siin on sulle viis nippi, kuidas tervislik toitumine oma kiiresse elutemposse mahutada:
1) Võta iga nädal 10 minutit söömisplaani koostamiseks
Selleks et vältida hetki, mil sul on kõht tühi, kuid ei ole midagi tervislikku hamba alla pista, tuleb sul oma toidukordi ette planeerida. Ja see ei võta rohkem kui 10 minutit, et nädala alguses sellele natuke mõelda. Pühapäev või esmaspäeva hommik sobivad selleks suurepäraselt. Ideaalis võiksid teada vähemalt seda, mida sa igaks lõunaks sööd ning vähemalt paaril õhtul ka õhtusöögiks. Nii saad vähemalt kindel olla, et hoolimata reedeõhtustest kokteilidest ja laupäevasest rämpsusöömisest toitud vähemalt ülejäänud nädala tervislikult.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…