“Ma käin nii tihti tualetis. On see ikka normaalne?” või siis teised jälle muretsevad: “Ma pole täna üldse tualetis käinud. On see ikka OK?”
Normaalne on käia pissil kaheksa korda päevad ja ühe korra ka öö jooksul. Kui sa käid pissil vähe, siis tähendab see, et su keha on dehüdreeritud. Ja kui sinu uriin näeb välja veel väga kollane, siis tähendab see, et jood liiga vähe vett.
Aga kui halb on see, kui oma häda kinni hoiame?
Kui seda pidevalt teha, siis venib põis välja. Kui see on juhtunud, siis ei saa sinu aju enam aru, millal põis täis on. Samuti võib tagajärjeks olla kuseteede põletik. See tekib, kui bakterid satuvad kuseteedesse. Kui põit regulaarselt ei tühjenda, siis satuvad bakterid sinna kiirelt. Lisaks võivad saada kahjustada ka neerud. Kui uriin satub tagasi neeru kanalitesse, võib see põhjustada põletikku.
Palju vett päevas jooma peaks?
Keskmiselt vajab inimene 28-35 milliliitrit vett iga kehakaalu kilogrammi kohta. Näiteks 60 kilogrammi kaaluv inimene vajab päevas umbes 2,4 liitrit vett.
Aga mis juhtub, kui juua liiga palju vett?
Kui tarbitud vedeliku kogus on liiga suur, siis vedelik koguneb organismis ja soola osakaal väheneb, mille tagajärjel võivad tekkida iiveldus, peavalu, krambid ja lõpuks ajuturse. Tavapärases olukorras seda ohtu siiski pole, sest neerud suudavad ööpäevas läbi töötada isegi kuni 15 liitrit vedelikku, kuigi see ei tähenda, et võib üleliia vedelikku tarbida.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…