Fotod ja tekst: https://www.thefashionfitnessfoodie.com/

Briti fitnessblogija Lucy Mountain tahab muuta sinu arusaamu kalorite jälgimisest. Ta võrdleb omavahel “tervislikku toitu” ja “rämpstoitu”.

 

Tema on Lucy Mountain, kes soovib maailmale näidata oma sõnumit tervisliku toitumise ja kalorite lugemise kohta.

16

 

Pihutäis mandleid vs pakk puuviljakomme

15

“Ilmselt valiksid mingi osa inimesi mandlid – need maitsevad hästi ja toiteväärtus on suur. Ja see valik on väga hea. siis on teine osa inimesi, kes valiksid samuti mandlid, kuigi tegelikult nad eelistaksid puuviljakomme. Mandlid tunduvad neile lihtsam tervislikum valik ja nad tunnevad end tänu sellele rohkem õigel toitumise teel olevat. Ja selles valikus ei ole ka midagi halba. Kui suurem osa minu toidust, mida päevas söön, koosneb tasakaalus ja mikrotoitaineid täis söögist, siis ei ole mingit probleemi selles, kui söön vahele midagi lihtsalt sellepärast, et see mulle maitseb. Ja kui puuviljakommid muudavad mu õnnelikuks ja teevad tuju heaks, siis on see minu jaoks tervislik toit.”

 

Soola ja äädika krõpsud vs köögiviljakrõpsud

14

“Kuigi kalorite vahe on väga minimaalne, arvad sa, et köögiviljakrõpsud sisaldavad vähem kaloreid? See on väike meeldetuletus jälle, et see, mida turustatakse kui “tervislik valik”, ei pruugi alati olla parem. Seega vali see, kumb sulle päriselt rohkem maitseb!”

 

 

Vesi vs vesi

13

“Jah, kuigi tundub, et tegemist on kõigest veega, siis ka siin võib tegelikult palju kaloreid olla.”

 

 

Mis tähendab tegelikult 1 portsjon Twixi

12

“Kui sa tahad kaloreid lugeda, siis ära piirdu ainult pakendi peal suurelt olevatele numbritele – seal on silmas peetud seda, palju sisaldab kaloreid 1 portsjon seda toodet. Kuid üks portsjon ei tähenda alati tervet toodet.”

 

 

Piimaga Americano kohv vs vahustatud piimaga kohv (flat white)

11

“See on kohati päris jahmatav, kui palju kaloreid võib sisaldada kohvijook.”

 

 

Solera jäätis vs Magnumi jäätis

10

“Kui sa soovid kaalu langetada, siis on mõistlikum valida Magnumi asemel Solera jäätis (kui see aitab sul oma päevases kaloritenormis olla). Kui sinu eesmärgiks on kaalukaotus, siis on mõistlikum valida Magnumi jäätis (jällegi – kõik sõltub sellest, mida sa ülejäänud päeva jooksul sööd ja kuidas see su päevasesse kaloritenormi mahub).

 

 

“Tervislik” hommikusöök vs “ebatervislik” hommikusöök

9

“Põhimõtteliselt sisaldavad need sama palju kaloreid ja makrosid. Digestive küpsistes on rohkem valku ja vähem suhkrut. Jah, Belvitas on küll veidi rohkem mikrotoitaineid, kuid täpsemalt öeldes umbes sama palju kui 150 grammis spinatis.”


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…