7 PÕHJUST, miks peaksid kohvi IGA PÄEV jooma

Sa ei suuda kohvita elada? Need 7 põhjust tõestavad, et sellest aromaatseslt ergutavast naudingust loobumine oleks tõeline patt.

Toimetas: Kristiina Virt
Foto: Shutterstock

Kunstike, blogijate ja ajakirjanike, kontoritöötajate ning isegi kooliõpetajate lemmikjook võidab endale aga järjest rohkem fänne. Ole valmis, need 10 punkti panevad sind kohvi veelgi palavamalt armastama.

#1
SISALDAB ROHKELT ANTIOKSÜDANTE

Kohvis on umbes 4 korda rohkem antioksüdante kui rohelises tees. Pealegi ei vähene nende hulk ubade röstimise käigus, vaid vastupidi – hoopis suureneb.
Antioksüdandid võitlevad DNAd kahjustavate vabade radikaalidega – juues kohvi, pidurdad ka organismi vananemisprotsesse.

#2
KOHVILÕHN MAANDAB STRESSI

Teadlased on tõestanud, et kohviubade aroom maandab magamatusest tekkinud stressi. Seega kui ebapiisav uni on üks nendest asjadest, millega pead igapäevaselt silmitsi seisma – joo musta kohvi, millel on tugevam aroom kui näiteks latte‘l.

#3 
KOHVIGURMAANI MAKS TÖÖTAB PAREMINI

2006. aastal läbi viidud uuring näitas, et igapäevaselt kohvi tarbivatel inimestel jääb maksahaiguste tekkimise oht oluliselt väiksemaks kui ülejäänud rahval. Kohvi tarbimine käivitab maksas n-ö kaitsemehhanismi maksatsirroosi vastu, mida kutsub esile alkoholi tarbimine.
Lisaks sellele,  välistad igapäevaselt 3-4 tassi kohvi juues maksa rasvumist.

Screen Shot 2016-07-20 at 10.31.22


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…