Kauni jõuluajaga käivad tavaliselt kaasas lõputud kalorid, ülesöömine, vähe liikumist ja veel mitu päeva hiljem kimbutav halb enesetunne. Kuid väikeste kavalate nippide abil on võimalik aasta oodatuimal ajal ülesöömisele punast tuld näidata ja jõulud tervislikult üle elada.

Baltic Restaurants Estonia AS müügi- ja turundusjuhi Tiiu Endriksoni sõnul võib inimene ühe uhke õhtusöögiga manustada kolme päeva kalorinormi. Lisakoorma annavad kehale veel päevi kestvad toekad hommiku- ja lõunasöögid, kus lauale kantakse kõik, mis jõululaualt alles jäi. Ja kuigi aastalõpus lubatakse olla saabuval aastal tervislikum ja mitte kunagi enam keha nõnda piinata, algab sama trall aasta pärast uuesti.

Endrikson annab hüva nõu, kuidas lihtsate terviselubadustega juba nüüd algust teha ning jõulud kergemalt mööda saata.

Söö hommikusööki

Kiirel jõulupäeval kipub ettevalmistuhinas ununema muidu nii oluline hommikusöök. Teadagi aitab just korralik hommikueine hoida ära näljasööstud päeva teises pooles. Valmista üks maitsev puder, täitev munaroog või naudi maitsestamata jogurtit külmutatud marjade ja magustamata müsliga ning alusta alles siis vajalike ettevalmistustega.

 

Kaasa lapsed köögitoimkonda

Kiirel ajal kipuvad lapsed unarusse jääma, mis tähendab, et päkapikkude toodud šokolaadivarud vähenevad tormilise kiirusega ning televiisori ja nutiseadmed mängivad kauem, kui võiksid. Baltic Restaurants Estonia esindaja soovitab lapsi kaasata köögitoimkonda. See aitab kontrollida nende söömisharjumusi, õpetab köögitarkuseid ja võimaldab perel väärtuslikult aega veeta.

Söö mõttega
Uuringute kohaselt võib üks inimene jõuluõhtusöögil manustada isegi 6000 kalorit. Sellise kalorite tarbimise vastu aitab kui tõstad alustuseks ühe taldrikutäie toitu, sööd selle rahulikult ära ja teed seejärel umbes pool tundi kestva pausi. See on aeg, mis kulub ajul täiskõhutunde registreerimiseks. Alles siis saad otsustada, kas soovid veel head-paremat taldrikule tõsta või on selleks korraks kõik.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…