Detsembrikuu on paljude jaoks väga stessirohke – aasta lõpuga tahetakse paljud asjad ära lõpetada ning on palju üritusi.

Ja kui on palju üritusi, on ka palju pildistamisi. Ja loomulikult tahame siis, et meie nahk näeks välja särav, mitte seda ei kimbutaks akne ega psoriaas. Kuid viimane magus teadusuuring näitab, et üks teatud magus koostisaine võib aidata psoriaasi ravida. Ja parim asi selle juures on veel see, et enamikes jõulumaiustes on see koostisosa täiesti olemas!

Psoriaas on põhimõtteliselt selline naha seisund, mil immunsussüsteem saab jusku naha peale vihaseks ning selle tulemuseks muutub nahk punaseks ja ketendab. Psoriaasi on küllalti raske ravida ja leevendada. Haigust põeb ligikaudu 2% maailma elanikkonnast. Ja pühade stress sellele ka kindlasti kaasa ei aita, kuid nagu viimane uuring näitab, siis pühade maiustused võivad seda leevendada küll. Teadlased leidsid, et vanilliekstrakt (mida leidub pea igas pühademaiuses) võib aidata leevendada psoriaasi. Erinevad infektsioonid võivad põhjustada psoriaasi ägenemisi.

 

 

Hiirtele, kellele oli simuleeritud psoriaas, anti nädal aega vanilliekstrakti. Ning hiired, kellele anti rohkem vanilliekstrakti, nende psoriaasitunnused olid silmnähtavalt leevenduse leidnud. Palun ulatage mulle neid jõuluküpsiseid!

Tegelikult ei ole vanilliekstrakti kasutamine psoriaasiraviks uus võte. Ka paljud psoriaasi leevendavad tooted sisaldavad seda.

Kuid enne, kui vanilli-latte või -küpsiste kallale asud, võta teadmiseks, et veel ei ole teadlased kindlad, kas see toimib ka inimeste peal. Selle kohta tehakse veel uuringuid. Kuid samas ega see kindlasti halba ka ei tee, nii et naudi mõnuga neid jõulumaiustusi!


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…