Mitu korda oled sa kuulnud oma sõbrannasid rääkimas, et peavad kaalu alandamiseks süsivesikute tarbimist piirama? Tundub, et pasta, saia ja teiste maitsvate toitude maha tõmbamine oma toidulistist on kaalu kaotamise juures kindlasti hädavajalik. Kuid värskest uuringust sõltub, et pasta, millest on nii raske loobuda, ei olegi nii halb kui arvatakse.

shutterstock_108888947

Uuringus osales 23 000 itaallast. Ning selgus, et pasta söömist seostati hoopis rasvumise vähenemisega. Uuringud näitasid, et pasta tarbimisel on seos madala kehamassiindeksiga ja väiksema taljeümbermõõduga.

Oma menüüst pasta välja jätmine ei ole seega soovitatav. Eriti arvestades, et see on Vahemere dieedi juures üks alustala ning tegemist on ühe tervislikumaks peetud dieediga.

Teadlased muidugi täpsustavad, et pasta söömine on tervislik vaid siis, kui seda mõistlikuse piires tarbida. Ning seda tuleb tarbida koos kala, oliiviõli, köögiviljade, küüslaugu või mõne muu madala kalorsusega kastmete, lisandite või maitseainetega. Kui aga lisada erinevaid rasvaseid ja rammusaid kastmeid, siis selline pasta toetab pigem kaalutõusu ning need, kes soovivad nautida pastat ja samas kaotada lisakilosid, peaksid eelmainitud suure kalorsusega kastmeid ja lisandeid vältima.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…