VALI TERVIST HOIDEV VEEPUDEL: Plastikust, klaasist, terasest või alumiiniumist?
Foto: Shutterstock

Mida jälgida veepudeli valikul?
Enne veepudeli ostmist tuleks läbi mõelda, et kui suurt pudelit sul vaja läheb. Kas on oluline, et see mahutaks palju vett või on olulisem see, et see su kotti mahuks ega oleks liialt raske? Samuti on sporti tehes oluline, et pudeli kork käiks lihtsalt ja kiirelt maha ja peale.

 
Mille järgi veepudelit valida?
Olemas on ka korduvkasutatavaid plastpudeleid, mis on BPA- (bisfenool A vabad) vabad. Plastist korduvkasutatavad veepudelid on kerged, odavad ning neid on laias valikus disainiga. Kuid tea, et BPA-vaba ei pruugi alati tähendada, et tegu on organismile ohutu pudeliga, kuna kahjuliku aine asemel kasutatav alternatiiv ei pruugi üldsegi tervisesõbralik olla.

Hea valik on klaasist veepudel. See on kindlasti vastupidavam (kuid raskem kui plastpudel), seda on lihtne hooldada ja see ei sisalda kemikaale. Kahjuks võivad klaaspudelid kergesti puruneda. Kuid on olemas ka kaitsva ümbrisega klaaspudeleid.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…