Vaata, mida “vahel harva” kokaiini tegemine sinu kehaga teeb!

Sa teed küll vahel harva nädalavahetusel paar triipu, kuid ka sellel on suur mõju sinu kehale.

Paljud noored inimesed (ja võib-olla ka noored) teevad nädalavahetustel kokaiini. Mida teeb selline harjumus aeg-ajalt kokaiini teha sinu kehaga?

Isegi kui teed korra nädala, kahe tagant paar triipu, siis on kokaiinil sellest hoolimata tohutu mõju sinu kehale. Vice väidab, et see pidavat kehale hullemini mõjuma kui Ecstasy tabletid.

See tuleneb kõik sellest, mida kokaiin sinu südamega teeb. Kokaiin paneb südame kiiremini töötama, samal ajal see aga ka ahendab veresooni. See on sama nagu sa vajutaksid gaasipedaali põhja, kuid pigistaksid sumpsitorupoole peenemaks.

shutterstock_659846473

Ja loomulikult, kui sa oled 50-aastane ülekaalus suitsetaja, siis on sinu süda suurema pinge all kui 22-aastasele sportlikule inimesele. Ohtlikkust mõjutab ka see, kui mitu aastat sa oled “aeg-ajalt” kokaiini teinud ning kui suuri triipe korraga teed.

Seda, et kokaiini mõju sinu kehale mõjutab ka triibu suurus, on palju tõestatud. Keskmiselt satub kokaiini tõttu haiglasse 0,5% tarvitajatest. Ning keskmiselt teevad nad ühest grammist 10 triipu. Kuid näiteks Brasiilias tehakse ühest grammist 6 triipu ning kokaiini tagajärjel satub seal haiglasse koguni 3,5% tarvitajatest.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…