UURING:Mis on Eesti laste lemmikpiimatooted ja milline kõige vähem meeldib?

54% lastest joob piima iga päev, 27% praktiliselt ülepäeviti ning 9% vähemalt kord nädalas, näitas 2015. aasta lõpus läbiviidud uuring. Kõige aktiivsemalt joovad joogipiima 10-11-aastased lapsed, kellest tarbib piima igapäevaselt 59%.

Toiduliidu juhataja Sirje Potisepa sõnul on rõõmustav näha, et piim ja piimatooted laste seas ülimalt populaarsed on. „Pole saladus, et piim ja piimatooted on kasvava lapse organismile äärmiselt vajalikud ja kasulikud. Uuring näitas, et väärtuslikud piimatooted on Eesti laste laual iga päev – kas siis joogipiima, kohupiimatoodete, juustu, jogurti või muude toodete näol,“ ütles Potisepp.

Piima järel jõuavad kõige sagedamini laste lauale kohupiim, kohukesed ja kohupiimakreemid. „83% lastest sööb kohupiimatooteid vähemalt kord nädalas, kusjuures pisut üle kolmandiku neist tarbib kohupiimatooteid ülepäeviti. Peaaegu sama populaarsed on laste seas ka juust ja jogurt, millest juustu tarbib iga päev, ülepäeviti või kord nädalas 81% lastest, jogurtit aga 80% lastest,“ rääkis Potisepp.

Tema sõnul on laste seas kõige ebapopulaarsem piimatoode keefir, mille puhul ütlesid 47% uuringus osalenud lastest, et nad ei joo seda üldse. Sellest, miks lapsed regulaarselt piimatooteid tarbima peaksid, räägib neljapäeval, 8. septembril kell 14.45 KUKU raadio saates „Terviseks“ ka Tallinna Lastehaigla endokrinoloogiateenistuse juhataja Ülle Einberg.

Et edastada eestimaalastele piima kasulikkuse sõnumit lustakamal moel, rändab Toiduliidu tänavuse kampaania raames mööda Eesti linnu värviline piimalehma skulptuur, mis kutsub möödujaid endaga pilti tegema ja neid auhindade võitmiseks sotsiaalmeediasse postitama.

„Meie silmis on piim tõeline kangelaste toit ja piima andvad lehmad praktiliselt superkangelased. Seetõttu teeme oma tänavuse piimakampaaniaga erilise kummarduse ka lehmadele – püstitame nende auks superlehma skulptuuri, mis alustab mööda Eestit ringreisi ja hakkab erinevate linnade keskväljakutel piima headust kuulutama,“ lisas Potisepp.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…