Tõenäolisest oled sa punast veini koguaeg valel temperatuuril joonud

Talv on hea vabandus punase veini joomiseks. Sest väljas on ju külm ja pigem eelistatakse toatemperatuuril punast veini kui jäist valget veini.

Kuid nüüd selgub vasavalt Sydney veiniakadeemiale ja Taylor veinidele, et tegelikult ei ole toatemperatuur punase veini joomiseks kõige õigem. Tõenäoliselt oled seda kogu oma täiskasvanuelu liiga soojal temperatuuril joonud.

Üldjuhul on nii, et punane vein seisab kodus riiulil ning kui on soov juua klaasike, siis võetakse vein lihtsalt riiulilt ja kallatakse klaasi ning hakatakse nautima. Kuid hiljutised uuringud näitavad, et toatemperatuur ei ole punase veini nautimiseks kõige õigem.

Taylor veinid toovad oma kodulehel välja, et toatemperatuuril punase veini joomine tuleb sellest, et keskajal joodi Prantsuse lossi jahedates ruumides veini toatemperatuuril.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…