Kui jalgade tervislik seisund on üle vaadatud, võib keskenduda pediküürile ja jalgade välimusele. Soovituslikult võiks vähemalt korra enne sandaalihooaega käia professionaali juures ja oma jalad korda teha. Ning selleks sobib suurepäraselt klassikaline pediküürihooldus. Kui jalad on aga väga kuivad ja lõhenenud, siis Tatjana sõnul sellest ei piisa: „Sel juhul soovitan sügavamat hooldust, näiteks spaapediküüri protseduuri. See on tugevama niisutava toimega ning parandab ka vereringet jalgades.”
Varbaküüsi lakkides oled kindlasti märganud, et seal kipub lakk kauem peal püsima kui sõrmeküüntel. „See on nii seepärast, et varvaste küüneplaat on üldiselt inimestel paksem. Ning mida paksem on inimese küüneplaat, seda kauem lakk peal püsib. Tavaliselt peab küünelakk seal vastu kuni üks kuu. Kui jätta lakk varbaküüntele veelgi kauemaks, siis tegelikult sellest midagi väga halba ei juhtu. Siiski tuleks arvestada asjaoluga, et küünelaki pigment hakkab pika aja peale küüneplaadi sisse imbuma ning laki eemaldamisel ei näe jalad enam kuigi hoolitsetud välja. Seega soovitan alati kasutada aluslakki ning samuti ka pealislakki, selleks et tulemus võimalikult kaua ilus püsiks,” räägib Tatjana.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…