JALAD VÄSINUD? Need nipid aitavad!

50 aasta vanuseks on inimene keskmiselt kõndinud 1 200 000 kilomeetrit. Aga kas oled oma jalakeste eest ka piisavalt hästi hoolitsenud?

Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

#1 Jalad surevad ära

MIS TOIMUB? Jalgades ei käi veri ringi. Tihti võivad seda põhjustada ebasobivad jalanõud.
KUIDAS SEDA PARANDADA? Vaata, ega su jalanõud liiga väikesed ei ole või paelad liiga kõvasti kinni? Näiteks tosse kandes peab su näpp jala ja paelade vahele mahtuma. Seejärel võta välja oma jalanõu sisetald ja astu palja jalaga selle peale. Kui su jalg on kuskilt äärest üle, siis on need jalanõud liiga kitsad sulle.
ENNETUSPLAAN: Jalanõusid valides (eriti trennitosse) mine neid proovima pärast trenni, kuna siis on jalg kõige suurem. Iga jalanõu, mida sa proovid, peaks olema 1,5 sentimeetrit suurem kui su jalg. Kõnni jalanõuga poes ringi ja vaata, kas need on mugavad.

#2 Sääremarjad on pinges

MIS TOIMUB? Need kontsakingad, millega tööl käid, võivad selles süüdi olla. Kui sa kannad kontsakingasid, siis sinu sääremarja lihased lühenevad põhjustades sellega mitmeid probleeme. Süüdi võivad olla ka jõusaaliharjutused, mille tegemiseks pead päkkadel olema.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…