Silmapõletiku võib saada ka tänu ripsmetehnikule

Ripsmetel esinev valge pudi võib olla märk silmahaigusest, mis kimbutab umbes 30% täiskasvanuist. Ripsmepikenduste kandjate seas on see protsent veelgi suurem.

Tekst: Ruthie Belle
Foto: Shutterstock, autor

Ripsmetehnikud, kas olete mõne kliendi ripsmetel märganud valget pudi, nagu oleks nad hommikul unustanud silmi pesta? Väga tõenäoliselt on tegemist silmahaigusega blefariit, mis kimbutab umbes 30% täiskasvanuist. Ripsmepikenduste kandjate seas on see protsent veelgi suurem.

Blefariit ehk silma lauäärepõletik võib olla põhjustatud bakteritest või silmalau rasunäärmete ummistusest. Samuti võib see olla põhjustatud näo- ja peanaha juustega kaetud piirkonna haiguslikest seisunditest nagu näiteks akne või seborroiline dermatiit (rasunäärmete funktsioonihäiretest tingitud haigusseisund).

Kuidas blefariit väljendub?

Blefariidi puhul võivad silmalaud sügeleda, põletavalt kuumata, tursuda, samuti võib täheldada mõningast ripsmete väljalangemist. Silmad võivad olla tundlikud valgusele, suureneb pisaravool või vastupidi, silmad tunduvad väga kuivad. Öö jooksul mikrohaavadest erituv sekreet kuivab, põhjustades sellega hommikuti ripsmete kokkukleepumist. Blefariit võib korduda ja seetõttu võib osutuda vajalikuks ka korduv ning pikaajaline ravi. [www.kliinikum.ee]

Ripsmepikendused küll ei põhjusta blefariiti, kuid soodustavad seda, sest õhk liigub pikenduste vahel halvemini; samuti on ripsmeid raskem puhastada ning nende vahele kipub kogunema mustus.

Siiani tuli blefariidi raviks pöörduda arsti poole, kuid nüüd on ka Eestis saadaval vastav geel, mida võib kasutada nii raviks kui ka  ennetuseks. Blefariidi puhul oleks soovitatav klassikalisi ripsmepikendusi mitte kanda ning volüümiripsmetega kanda vaid väga väikest volüümi (max 3D), et ripsmeid liigselt mitte koormata. Blefariit on veel üheks põhjuseks, miks tehnikud peaksid nii tööriistu kui ka ripsmepikendusi steriliseerima peale igat klienti, kuna haigus on väga nakkav.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…