Ripsmetel esinev valge pudi võib olla märk silmahaigusest, mis kimbutab umbes 30% täiskasvanuist. Ripsmepikenduste kandjate seas on see protsent veelgi suurem.
Tekst: Ruthie Belle
Foto: Shutterstock, autor
Ripsmetehnikud, kas olete mõne kliendi ripsmetel märganud valget pudi, nagu oleks nad hommikul unustanud silmi pesta? Väga tõenäoliselt on tegemist silmahaigusega blefariit, mis kimbutab umbes 30% täiskasvanuist. Ripsmepikenduste kandjate seas on see protsent veelgi suurem.
Blefariit ehk silma lauäärepõletik võib olla põhjustatud bakteritest või silmalau rasunäärmete ummistusest. Samuti võib see olla põhjustatud näo- ja peanaha juustega kaetud piirkonna haiguslikest seisunditest nagu näiteks akne või seborroiline dermatiit (rasunäärmete funktsioonihäiretest tingitud haigusseisund).
Kuidas blefariit väljendub?
Blefariidi puhul võivad silmalaud sügeleda, põletavalt kuumata, tursuda, samuti võib täheldada mõningast ripsmete väljalangemist. Silmad võivad olla tundlikud valgusele, suureneb pisaravool või vastupidi, silmad tunduvad väga kuivad. Öö jooksul mikrohaavadest erituv sekreet kuivab, põhjustades sellega hommikuti ripsmete kokkukleepumist. Blefariit võib korduda ja seetõttu võib osutuda vajalikuks ka korduv ning pikaajaline ravi. [www.kliinikum.ee]
Ripsmepikendused küll ei põhjusta blefariiti, kuid soodustavad seda, sest õhk liigub pikenduste vahel halvemini; samuti on ripsmeid raskem puhastada ning nende vahele kipub kogunema mustus.
Siiani tuli blefariidi raviks pöörduda arsti poole, kuid nüüd on ka Eestis saadaval vastav geel, mida võib kasutada nii raviks kui ka ennetuseks. Blefariidi puhul oleks soovitatav klassikalisi ripsmepikendusi mitte kanda ning volüümiripsmetega kanda vaid väga väikest volüümi (max 3D), et ripsmeid liigselt mitte koormata. Blefariit on veel üheks põhjuseks, miks tehnikud peaksid nii tööriistu kui ka ripsmepikendusi steriliseerima peale igat klienti, kuna haigus on väga nakkav.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…