OLED PIDEVALT VÄSINUD? Põhjus võib olla selles!

Kui leiad, et sinu jaoks on iga päev äärmiselt kurnav, võib süüdi olla sinu tervislik seisund. Kui sinul esineb mõni neist sümptomitest, siis oleks aeg arsti juurde aeg kirja panna.

2. Kilpnäärme alatalitlus

Kilpnäärme alatalitlus tekib siis, kui kilpnäärme hormoonid on tasakaalust väljas. See tekitab aga väsimust ja lihasvalu. See on väga levinud haigus – paljud isegi ei tea, et nad selle all kannatavad. Kilpnäärme alatalituse sümptomite hulka kuulub ka kõhukinnisus, juuste väljalangemine, unehäired, kaalutõus.

Hea on see, et seda haigust on lihtne kindlaks teha – ühe veretestiga.

3. Hormonaalsed häired

Kuigi me ei pruugi sellest ise teadlikud olla, tarbime me toiduga pidevalt östrogeenset kemikaali. Liiga palju östrogeeni võib viia seisundini, mida tuntakse östrogeeni domineerimise ehk hormonaalse häire all ning see põhjustab jõuetust. Lisaks sellele on sümptomiteks ka migreen, kaalutõus, polütsüstilised munasarjad, madal veresuhkrutase ja paistes jalad, käed või rinnad.

Seda on võimalik ravida vähendades stressi ning oma toitumisharjumusi muutes.

4. Kroonilise väsimuse sündroom

Kroonilise väsimuse sündroom on karm haigus. Naised satuvad selle haiguse küüsi suurema tõenäosusega kui mehed. Selle all kannatajatele on isegi lihtsad asjad väga väsitavad – kasvõi näiteks voodist üles tõusmine. Sümptomiteks on ka pidevad peavalud ja migreen, lihase ja liigese valud ja keskendumisraskused. Seda aitab leevendada igapäevane trenni tegemine ja kvaliteetne uni, kuid ravi sellele haigusele veel ei ole.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised