Kui leiad, et sinu jaoks on iga päev äärmiselt kurnav, võib süüdi olla sinu tervislik seisund. Kui sinul esineb mõni neist sümptomitest, siis oleks aeg arsti juurde aeg kirja panna.
Tekst: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock
Mõnikord oleme väsinud lihtsalt sellest, et oleme oma keha ületöötamisega ära koormanud ning vähe maganud. Õnneks saab sellist tüüpi väsimust hõlpsalt parandada süües tasakaalustatud toitu, jätmata vahele ühtegi toidukorda, kuid jättes vahele pidevad ületunnid tööl ning magades vähemalt 6-8 tundi ööpäevas. Sa oled seda kõike proovinud, kuid siiski on raske igal hommikul voodist üles tõusta? Süüdivõivad olla järgmised näitajad:
1. Rauapuudus
Umbes viiel protsendil naistel vanuses 20 kuni 49 esineb aneemia ehk rauapuudus ning sellest tuleneb ka pidev väsimus. Kui meie kehas on piiratud koguses rauda, siis on seal ka punaste vereliblede puudus ning see tähendab, et kehasse saab transportida vähem hapnikku, põhjustades sellega väsimust ja õhupuudust.
Pidevad peavalud ja kahvatu näonahk on kõige märgatavamad viited rauapuudusele. Rauapuuduse all kannatavad suurema tõenäosusega ka need, kel esinevad rasked menstruatsioonivalud. Nii kaotatakse kehast liiga palju verd.
Õnneks on seda lihtne ravida. Söö rauarikkaid toite või võta rauatablette. Kui rauavaegus on aga väga suur, siis võid sa vajada punaste vereliblede transporti oma kehasse.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…