Probiootikumid on toidulisandid, mis tugevdavad meie immunsüsteemi parandades seedetegevust ja taskaalustades soolte mikrofloorat. Lisaks bakteriaalse tasakaalu mõjutamisele on teaduslikult tõestatud, et probiootikumide alla kuuluvatel Bacillustel on ka muul moel tervisele väga suur mõju.

Bacilluste  silmapaistvaim esindaja on Bacillus subtilis, kelle potentsiaali probiootikumina on viimastel aastakümnetel laialdaselt uuritud. Arvukad teaduslikud ja kliinilised uuringud ongi näidanud, et B.subtilis on väga mitmekülgne ja atraktiivne probiootikum ning temast võib abi olla mitmete erinevate terviseprobleemide puhul.

Miilist mõju omistab Bacillus subtilis tervisele?

  •  B.subtilis on seotud 66 erineva antibiiotikumi “tootmisega”, lisaks “toodab” see bakter ka bakteriolüütilisi ensüüme, mis on otseselt haigustekitajaid hävitava toimega.
  • Tootes essentsiaalseid ensüüme, aminohappeid ja vitamiine, aitab B.subtilis kaasa seedesüsteemi tööle ja soodustab piimhappebakterite kasvu soolestikus.
  • See bakter stimuleerib immuunsüsteemi haigustekitajatega võitlema. Seega aitab B.subtilis kaitsta meid soolestikku ja hingamisteid mõjutavate nakkushaiguste eest. Seda bakterit soovitatakse tarbida ka küpsemas eas, et toetada nõrgenenud immuunsust.
  • Parandades soolebarjääri füüsilist seisundit, tõkestab bakter seeläbi patogeenide pääsu vereringesse.
  • B.subtilis vähendab antibiootikumidega seotud kõhulahtisust ja teisi antibiootikumide kasutamisega seotud kõrvalmõjusid. Lisaks on see probiootikum efektiivne ka ägedate seedetrakti infektsioonide puhul (sh salmonelloos).
  • Bakter toetab regulaarset sooletegevust ning leevendab kõhukinnisust.
  • B.subtilis võib aidata ka atoopilise dermatiidi (krooniline nahapõletik), ülekaalu ja diabeedi puhul.

B. subtilis on toidulisandi Biolatte Subtilis peamiseks koostisosaks. Selles immuunsüsteemi ja organismi haigustele vastupanu võimet tugevdavas tootes sisalduv soolestiku mikroobitüvi toodab looduslikku antibiootikumi – subtiliini, samas aktiveerib B.subtilis antikehi tootvaid rakke ja aitab seega jagu saada viirustest. Lisaks toetab Biolatte toidulisandis sisalduv tsink rasvhappe ainevahetust, pH tasakaalu ning immuunsüsteemi tavapäraseid protsesse.

Biolatte toidulisandid on müügil suuremates apteekides üle Eesti, Biomarketites, Bio4You ökopoodides, Looduspere kauplustes ja Tradehouse’is. Lisaks on kõik tooted kättesaadavad ka Biolatte veebipoes https://haerm.ee.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…