Suvised näohooldusprotseduurid
Seoses suurema koguse päikesega meie näole tasub suvisel perioodil valida hoolikalt protseduure, mida nahale teha. Sest tagajärjeks võib olla kahjustunud näonahk. „Aktiivse päikese perioodil ei soovitata teha tugevaid happehooldusi ei näole ega kehale, samuti ei tohi kasutada happesisaldusega kreeme, kuna need põhjustavad pigmendilaikude teket. Päevitamine on vastunäidustatud vahetult enne ja pärast dermarolleri ning dermapeni hooldust, samuti teemantlihvimist ja igasuguseid laserprotseduure, näiteks fotonoorendust,” loetleb Gaidi. Kõik tugevatoimelised protseduurid võiksid jääda sügis-talvisesse perioodi; kevadel ja suvel sobivad kergemad puhastavad-niisutavad ja taastavad hooldused.
Kevadisel ja suvisel perioodil ning ka enne päikesereise tasub alati teha nahale ettevalmistavaid protseduure. Gaidi toob välja enda lemmikud suvised protseduurid: „Minu lemmikuks on aastaringselt ja kõikidele nahatüüpidele sobiv Guinot’ aparaadihooldus, millel on olemas spetsiaalne enne ja pärast päevitamist sobilik näoprotseduur Hydradermie Soleil, et päevitamiseks nahka ette valmistada ning pärast päevitamist, et jumet pikendada.”
Kuna minul on rasune nahk, siis suvel rasueritus suureneb veelgi ning nägu läigib, siis uurin Gaidilt, mis selle vastu aitaks. „Sellisele nahale sobib ka suvisel ajal kergem happehooldus, mida võib teha aastaringselt, näiteks mandlihappega piiling Itaalia biotseutiliselt sarjalt Natinuel. Mandlihappehooldus sobib eriti hästi just kombineeritud ja rasusemale nahale, kuna see ahendab poore ja vähendab rasueritust, kuid mandlihappe õrna toime tõttu ka absoluutselt kõikidele nahatüüpidele.”
Lisaks salongiprotseduuridele tasub suvel ka kodusele näohooldusele tähelepanu pöörata. „Kodune hooldus suvel on eelkõige naha niisutamine ja taastamine, selleks sobivad erinevad E- ja D-vitamiini, aaloet, hüaluroonhapet ja teisi niiskusesisaldust taastavaid komponente sisaldavad kreemid,” jagab Gaidi soovitusi.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…