Päikesekreemi valimine
Päikesekaitsekreemide valik on lai – kombineeritud ja rasuse naha puhul tuleks valida kindlasti õlivaba koostisega kreem, kuiva ning vananeva naha puhul aga toitvam päikesekaitsevahend. Ostmisel tasub jälgida, et need oleksid laia spektriga ehk siis nii UVA, UVB kui ka ka IR kaitsega. Heleda põhjamaalase nahaga lõunamaa päikese alla minnes võiks esimestel päevadel kasutada SPF 50 ja piirduda 15–30 minutiga, edaspidi võib kasutada SPF 30 kreemi. Lastel aga nii lõunamaal kui ka Eestis mitte mingil juhul kasutada alla SPF 50. Lisaks päikesekreemile soovitab Gaidi kasutada ka peakatet ja päikeseprille: „Aktiivse päikese käes viibides ei tohiks unustada peakatet ega korralikke UVA ja UVB kaitsega päikeseprille, sest kiirgus tungib ka läbi peanaha ning kahjustab ka meie silmi.”
Päike paitab meie nägu lisaks rannas päevitamise ajale ka igapäevaselt õues ringi liikudes. Uurime Gaidilt, kas ka siis tuleks kasutada päikesekaitsekreeme? „Euroopas toodetavatel päevakreemidel on reeglina sees keskmise tugevusega SPF (umbes 15–20), samuti sisaldavad enamik meigitooteid – meigikreemid, puudrid, BB ja CC kreemid – juba keskmise tugevusega SPFi. Aktiivse päikese perioodil, eriti varakevadel ja suvel peaks päikesekaitsefaktor olema alates 30 SPF, kui su meigitoote või päevakreemi SPF on madalam, oleks soovitav kasutada eraldi päikese blokaatorit.”
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…