Foto: Shutterstock
Tekst: Keit Laisaar

Rääkisime nendel teemadel lähemalt Richbethi ilu- ja disainistuudio kosmeetiku Gaidi Äkkega.

Päevitamise ohud ja kasud

Teeme kõigepealt selgeks, mida päevitamine meie nahale teeb. Päevitades saab nahk erinevaid UV-kiirguseid (UVA ja UVB) ning lisaks ka infrapunakiirgust.

UVA kiired on need, mis olemasolevat naha pigmenti tumedamaks muudavad. Samas see ka süvendab pigmendilaike ning tekitab kortse ja enneaegset vananemist, kuna lõhub elastiini ja kollageenikiude. UVB kiired on aga need, mis tekitavad uut pigmenti, punetust ning aeglast ja püsivamat päevitust,” toob Gaidi välja erinevused.

Ehk siis päevitamise negatiivseteks külgedeks on naha enneaegne vananemine, sest UV-kiirguse toimel tekivad vabad radikaalid, rakutuuma DNA kahjustumine ning seetõttu ka suurenenud oht haigestuda nahavähki. Päevitamisel ja UV-kiirgusel on ka oma positiivsed küljed. Gaidi täpsustab: „Lisaks üldisele organismi vastupanu võime suurenemisele saame me sellest ka vajalikku D-vitamiini, paraneb ainevahetus ja vereringe. Samuti paranevad UV-kiirguse mõjul teatud nahahaigused, näiteks psoriaas, osadel ka akne.”


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…