Foto: Shutterstock

Ühes uuringus selgus, et naised hakkavad kontsadel käies valu ja väsimust tunda keskmiselt tund aega pärast kontsadel kõndimist. Üks kolmandik ütles, et nende jalad on kontadega väljas käies õhtu lõpuks nii paistes, et nad on sunnitud kingad jalast võtma ja paljajalu koju minema.

Kuid sellegi poolest muudavad kontsad meid pikemaks, enesekindlamaks ja ilusamaks ning me tahame neid kanda, hoolimata kannatusest, mis need põhjustavad. Kuidas siis seda valu vähendada?

 

#1 ÕIGE SUURUS

Kingad peavad olema parajad. Kui need on liialt ümber või hõõruvad, siis ära osta neid kingi. Kui kingad on liialt suured, siis vajuvad varbad liialt ette ja see paneb neile suure pinge peale. Kui tegemist on terava ninaga kingadega, siis vali suurus, kus kinga nina hakkab teravaks minema pärast varbaid. Nii ei ole su varbad kokku litsutud. Kuid kõige parem on selliste kingade asemel valida ümara ninaga kingad – neid on varbad kõige paremas asendis.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…