Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

#1 Vürtsikad supid
Eriti kasulikud on veel köögivilju sisaldavad supid. Ühes toitumisalases uuringus leiti, et inimesed, kes päevas ühe kausitäie suppi sõid, langetasid oma päevast kaloraaži kuni 20 protsendi võrra.

#2 Arbuus
Arbuus sisaldab palju kiudaineid, mis viib rasva kehast välja. Lisaks sisaldab see ka palju vett, mis aitab kõhtu täita. NB! Peale kaalulangetuse parandab arbuus ka naha struktuuri ja väljanägemist.

#3 Maasikad
Need on ühed kõige vähem kaloreid sisaldavaid marju. Lisaks sisaldavad need palju kiudaineid ja vitamiine. Maasikad on head kaalualandajad seetõttu, et aitavad tõsta kahe olulise rasva põletava ja ainevahetust kiirendava hormooni (adiponektiin ja leptiin) tootmist.

#4 Grillitud köögiviljad
Grillihooaeg on käes. Täida oma taldrik rohkete grillitud köögiviljadega.

#5 Kala
Üks lihtsamaid mooduseid oma kehakaalu jälgida, on süüa kergeid proteiinirikkaid toite. Just valkude seedimisega põletab keha kõige rohkem kaloreid. Miks mitte järgmine kord liha asemel kala grillida. Lisaks ära unusta, et kala sisaldab oomega-3-rasvhappeid, mis aitab just kõhurasvast lahti saada.

#6 Kurk
Kurk on nii värskendav vahepala. See sisaldab palju vett ning seega hoiab su keha hüdreeritud. Kurk sisaldab 95% vett.

#7 Piparmünt
See on teada-tuntud oma rahustava toime poolest ning see sobib suurepäraselt dieedipidajale. Kõige parem viis seda oma toidukordadesse lisada on juua piparmünditeed. Soovitatav on juua kolm tassi piparmünditeed päevas.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…