John Benton on selle mehe nimi, kelle poole pöördutakse soovida oma puusa- ja vööümbermõõtu vähendada.

Üldiselt näeme Instagramis pilte kehalistest muutustest, mis võtavad aega kuid ja aastaid: kes on kaotanud kaalu, kes ilusad lihased saavutanud või kes kükkide abil ilusa tagumiku voolinud. Kuid vaadates John Bentoni Instagrami pilte, siis võib seal näha fotosid modellidest, keda ta on treeninud ning kes võtnud kaalust alla vaid paari nädalaga. Piltidel võib näha ka täpseid kehaliste muutuste numbreid, kuid juba silmaga on vahe märgatav. Üle maailma sõidavad noored naised tema juurde Texasesse, et ta nende kehaga imet teeks ning see omakorda aitaks kaasa neidude karjäärile.

Suurem osa Johni klientidest on modellid ja naissoost. See ei ole aga alati nii olnud. “See sai alguse umbes viis aastat tagasi. Minu kliendiks oli ühe modelliagentuuri töötaja, kes tegeles seal uute modellide värbajana. Ta nägi suurt potentsiaali ühes tüdrukus, kuid tal olid veidi liiga suured puusaümbermõõdu numbrid. Sellest tütarlapsest saigi mu esimene modellist klient. Ma sain aru, et ei saa modelle treenida nii nagu ma treenin tavalisi tüdrukuid, kelle jaoks puusaümbermõõdu numbrid väga olulised ei ole,” räägib treener.

 

John Benton ütleb, et kõik, mida ta trenni ja raskuste ning tugevuse kohta varem teadis, ei kehti modellide puhul. Ma sain aru, kui oluline on nende jaoks puusa- ja vööümbermõõt. Pidin muutma ka seda, millist dieeti tavaliselt oma õpilastele soovitan. Vaid paari nädalaga muutusid tema käe all ühe modelli puusad 95 cm-st 86 peale. Tüdruku karjäär sai hoo sisse ning peagi levis jutt sellest imetreenerist ka teiste modellide kõrvu.

Üldine fitness-tarkus ütleb, et selleks, et puusadel rasva vähendada, tuleb teha kükke ja väljaasteid ning pärast trenni juua valgujooki. Kuid see ei kehti modellide puhul. Ja tegelikult on uuringud näidatund, et kohe pärast trenni ei olegi vaja valku omale sisse ajada. “Enamik naisi, kes minu juurde tulevad, on juba heas vormis, kuid nad teevad valesid harjutusi oma modellikeha jaoks. Nad toituvad juba väga tervislikult, kuid söövad valesid asju valedel aegadel. Seega, mida me proovime nendega trennis teha, on see, et põletame rasva nii puusadelt kui ka kõhult, kuid samal ajal ei kasvata lihaseid,” selgitab John.

Ta miksib omavahel kardiotrenni koos tuharate sise- ja väliskülje, puusa ja kõhu lihasharjutustega ehk siis püüab modellidel võimalikult tugevat keskkohta saavutada. John treenib tüdrukuid peaagu kaks tundi päevas, viis-kuus korda nädalas – et saavutada maksimum tulemus. Selle kõige juures on imeline see, et modellide kehad hakkavad juba kõigest nädalaga tulemusi andma ja mõõdud vähenema. Kui sa oled modell, siis on väga raske tegelikult hoida õiget tasakaalu selle vahel, et olla treenitud ja heas vormis, kuid samal ajal mitte lihastes.

 

Modellidele võib tähendada paar cm lisa puusaümbermöödus karjääri langust või lõppu. “Kahjuks on need mõõdud sellel alal väga tähtsad. Meie neid reegleid ei tee, kuid meie peame neid järgima”, räägib mees.

Sa ei pea olema modell, et Bentoni juures treenida, kuid sinust võib saada modell, kui end tema juures treenid. Tema Instagrami konto leiad siit: https://www.instagram.com/john_benton_model_fitness/

 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…