Hommikusöök on päeva tähtsam söögikord. Uurisime, millised on tuntud Eesti inimeste söömisharjumused. 

KATRIN PIHELA, Ilu sõnumi eestvedaja:

Minu hommikusöögi mitmekesisus sõltub sellest, kui kiired ajad mul parasjagu on. Pean tunnistama, et ma pole kuigi tervislike eluviisidega ja minu hommikusöök koosneb vahel suurest ja kangest piimakohvist ning käekotti kaasa haaratud jogurtist, kohupiimakreemist või puuviljast.

Kuna mul on ka lapsed, siis üldiselt katsun hommikuti siiski võileibu ja putru teha. Mulle meeldib võileibu valmistada, see on nagu väike hommikune loovusprojekt asjadest, mis parasjagu külmkapis on. Üks meie pere suur lemmik on avokaado, mida kasutame röstitud leival koos singi ja tomatiga.

Kui puhkan või nädalavahetustel rohkem aega on, teeme perega ühiselt süüa. Reeglina on selleks omlett või pannkoogid. Kui meie pere saiaarmastus välja lööb, siis paneme ahju külmutatud kaneelirullid. Mõnel tervislikumal hommikul segan aga krõbedast müslist, Kreeka jogurtist ja külmutatud marjadest ühe magustoidu kokku.


KRISTEL AASLAID, näitleja, muusik:

Üldiselt olen alles viimase kahe aastaga harjunud hommikust sööma – varem ei olnud isu ega leidnud selleks ka aega. Nüüd meeldib hommikul avokaado-tomati röstsai ja paar härjasilma hommikul põske pista.


ŽENJA FOKIN, stilist, õhtujuht:

Hommikusöök on kogu päeva küte! Olen tõeline smuuti-hunt. Kui ma tempokal päeval ise blenderdada ei jõua, siis haaran Frooshi pudeli, kuhu on miksitud kõige lemmikumad maitsed! Teiseks lemmikuks on kindlasti kanamunad, sest nendest annab valmistada 101 erinevat hommikusööki – fantaasia omletist munapudruni välja ehk kraban ja keevitan kokku kõik, mida külmkapist leian (lemmikomletis on sees koriander ja peet, võin seda kasvõi kaks nädalat järjest süüa. Samuti teeb kõhule pai hommikune pudrukauss, sest hoiab kõhu täis kuni kella kolmeni päeval. Just seepärast meeldib mulle putru süüa siis, kui päevaplaanis suurem stilistikaprojekt või päevajuhtimine, mil söömine on suhteliselt kaootiline.


DIANA ARNO, moelooja:

Üldiselt on minu hommikud väga kiired ning aega hoian kokku hommikusöögi pealt. Tean, et see pole kõige tervislikum lähenemine, kuid üldiselt teen endale tassikese musta kohvi ja sinna kõrvale söön paar viilu Eesti juustu. See on minu eriline lemmik! Ja kuna ise elan Moskvas, siis kõik minu sõbrad ja sugulased, kes minu juurde külla tulevad, toovad endaga alati kingituseks kaasa muljetavaldava juustupartii.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…