Kui olin 19, lasin endale tätoveeringu teha. Jube äge oli ja kõigil sõpradel oli ka. Nüüd, aastaid hiljem olen ema ja see tätoveering ei sobi enam mulle – ei lähe kokku minu praeguse minaga. Kui keegi oleks mulle enne tätoveeringu tegemist ütelnud, et ma mõtleks väga hoolega järele ja seletanud eemaldusprotsessi keerukust ja aja ning -rahakulu, siis võib-olla ei oleks ma seda tätoveeringut teinud. Seepärast tahangi sulle, kes sa mõtled tätoveeringu peale, mõned õpetussõnad tätoveeringu eemaldamise kohta anda.

Kuna olen ise seda protsessi praegu läbi tegemas, siis need on minu tähelepanekud:

#1 VALI HOOLEGA TEGIJAT

Enne kui laserprotseduurile lähed, uuri hoolega selle salongi ja spetsialisti tausta. Kui tegemist ei ole tõelise spetsialistiga, siis võivad tulemuseks olla armid ja deformeerunud nahk.

 

#2 SEE VÕTAB AEGA KUID – KUI MITTE AASTA VÕI ENAM

Tätoveeringud ei kao ära pärast ühte laserprotseduuri. Mina olen läbinud juba kuus protseduuri ja umbes 5 on veel vaja teha. Alguses arvati, et kokku pean tegema kuskil kaheksa protseduuri, kuid kahjuks nii hästi ei läinud. See võtab kaua aega, kuna iga kord, kui tätoveeringut laseriga töödeldakse, tulevad sealt värviosakesed ära ning need leiavad tee meie immunsüsteemis. Seetõttu tuleb iga protseduuri vahel oodata 8 nädalat. Ja järgmine kord kui lasersessioonile lähed, lõhutakse jälle uued osakesed sinu tätoveeringust jne.

 

#3 SEE ON KALLIS

Laserprotseduurid on väga kallid ja neid peab päris palju tegema. Minu tätoveering, mida soovin eemaldada, on kuskil 10×10 cm ning ühe laserprotseduuri hinnaks 100-125 eurot. Eks need hinnad võivad väheke kõikuda, kuid nagu esimeses punktis välja tõin, siis soovitan valida hea spetsialist.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…