LUGEJAKIRI: Teismeliste mood kanda tenniseid ja kukekaid pükse võib lõppeda tõsise liigesepõletikuga!

Täna hommikul tööle kõndides jalutas mulle tänaval vastu hulga noori, kel jalas õhukese tallaga tennised ja pahkluid paljastavad teksaspüksid. Aga meil on ju talv ja miinuskraadid – see ei ole sobiv riietus! Ma lihtsalt pidin sellest kuskile avalikult kirjutama!

Kõigepealt ütlen ära, et olen ise 30-aastane naine, kellel ei ole veel lapsi. Aga loomulikult tahan ka mida neid kunagi saada. Ja siis ma tahan, et nad oleks hoitud ja terved ja tugevad.

Täna hommikul ärgates vaatasin aknast välja välja ja nägin tihedat lumesadu. „Uhh, siin soojas toas on nii mõnus kohvi juua, ei taha välja minnagi,” mõtlesin ma enda peas. Aga tööle peab minema ja nii ma siis hakkasin end sisse pakkima: paksemad sokid, talvesaapad, paksemast materjalist ja pikad teksaspüksid, kampsun, sall, kapuutsiga talvejope, müts, kindad. Mitte et täna mega külm oleks, aga tegemist on ikkagi talvega ning lund sajab ja minu telefoni ilmateade näitab numbri ees miinusmärki.

Mul on tööle jalutada kuskil üks kilomeeter ja kõnnin mööda ka ühest Tallinna koolist. Täna hommikul, kui ma tööle jalutasin ja oma nägu lumesaju eest kaitsta püüdsin, jalutas mulle vastu kamp teismelisi poisse. Ühel neist ei olnud mütsigi peas, aga see selleks. Neil kõigil olid jalas tennised (need on ju nii õhukesed, tald on olematu – mina käin sellistega ainult suvel) ja ülikitsad ja pahkluid paljastavad teksaspüksid. Natukese aja pärast tuli vastu ka üks tütarlaps, kel olid samuti need tennised ja pahkluid paljastavad kitsad teksaspüksid jalas. Ja selliseid noori oli veel ja veel. Ma saan aru, et see on suur trend ja popp kuskil meist lõuna pool olevates riikides, aga me elame Eestis. Kuidas see võimalik on, et nende vanemad nad niimoodi uksest välja lasid?! Saan aru, et teismelistele ei saa enam midagi väga öelda, kuid te riskite oma kallite laste tervise ja tulevikuga.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…