Õhtutundidel einestamist või näksimist seostatakse tihti kaalutõusuga. Nüüd on aga uuringud tõestanud, et tegelikult tagab enne magamaminekut söömine hea une ja aitab seeläbi kaudselt kaasa ka kaalu langetamisele – seda kõike muidugi juhul, kui tarbid õigeid toiduaineid.
Une kvaliteedi halvenemist tuleb sageli ette just treeningutega algust tegevatel inimestel, kes soovivad kaalu iga hinna eest langetada.
Eesti esimeste proteiinikohupiimakreemide sarja PROfeel väljatöötamisel osalenud fitness ekspert Ott Kiivikas tahaks inimestele sügis-talvise treeninghooaja alguse puhul südamele panna, et toitumisse peaks suhtuma siiski terve mõistusega.
„Tihti seatakse endale liiga rangeid ja põhjendamatuid piiranguid ning samal ajal treenitakse intensiivselt lausa hiliste õhtutundideni välja. Selline elustiil päädib aga kiiresti toitainete vaegusega, mis omakorda sillutab tee kehvale enesetundele ja motivatsiooni langusele,“ sõnas Kiivikas.
Kvaliteetne uni on tema sõnul trenniga tegelevatele inimesele väga oluline: „Just puhates tegeleb meie keha kõige intensiivsemalt lihaste taastamisega. Selle jaoks on olulised valgud, mis peatavad lihaste lagunemise protsessi ning aitavad lihastel taastuda. Samuti tagab mõõdukas valkude tarbimine õhtueine osana hea une.”
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…