Tekst: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

Tee nimekiri, kus paned ühe nädala jooksul kirja kõik olukorrad, millele sa “JAH” ütled!
Tegelikult ei olegi oluline mitte see number, mitu korda “jah” ütled, vaid see, millele sa seda ütled ja kuidas sa end pärast seda tunned. Kas tunned “jah” öeldes pinget ja nördimust ning peast käivad läbi mõtted nagu “Miks ma küll nõustusin?”, “Tegelikult ma ju ei taha seda, tahaks hoopis midagi muud teha!”, “Mis ma nüüd teen?”. Kuidas sa end kõige selle juures tunned? Kui tihti ütled “jah”, kuid tegelikult tahaksid öelda “ei”?

Pööra tähelepanu sellele, kuidas sa oma aega sisustad
Kui sa suurema osa ajast tegeled ainult ühe sõbra aitamisega ja temaga koos olemisega, siis millal sa oma teiste sõprade jaoks aega leiad? Kui töökohustusi on palju, siis millal leiad sa aega iseendale? Kui oled teadlik sellest, kuhu su aeg kõige rohkem kaob, siis oskad paremini aru saada, mis on need asjad, millele tuleks “ei” öelda.

Pane prioriteedid paika!
Kes on sinu jaoks olulised inimesed, kellega sul on hea koos olla? Mis on sinu eesmärgid elus? Mis teod aitavad sul oma eemärkideni liikuda ja mis sind sellest kaugemale viivad?


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…