#2 Kofeiin on levinud süüdlane
Peavalud, halb uni, närvilisus, jne, kõike on seostatud kofeiiniga. Need negatiivsed ilmingud on mõnikord ilmnenud ka siis, kui katsealustele öeldakse, et nad on manustanud kofeiini, kuid tegelikult seda ei ole. Ehk psühholoogiline platseeboefekt on täiesti olemas. See tähendab, et alati pole süüdi kofeiin vaid lihtsalt suhtumine sellesse.
#3 Tass kohvi + uinak
Iga selgelt mõtlev inimene saab aru, et need kaks asja ei sobi kokku. Kuid, kas tõesti. Nimelt on tehtud kindlaks, et kui enne pisikest uinakut manustada 200 ml kofeiini (1-2 tassi kohvi), siis puhkab inimene paremini välja kui lihtsalt suigatades. Proovige järele!
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…