KINNITATUD! 2 klaasi punast veini enne magama minekut aitab kaalu langetada
Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

Kuidas see võimalik on? Punases veinis sisalduv resveratrool muudab “valge” rasva “beežiks” rasvaks (seda rasva on kergem põletada). Harvardi uuringutes vaadeldi 13 aasta jooksul 20 000 naist ning selgus, et naised, kes jõid päevas kaks klaasi punast veini, olid 70% väiksema tõenäosusega ülekaalulised. Vau, pole paha!

Okei, aga miks on oluline just enne magama minekut veini juua? Siinkohal on jällegi teadlased teinud kindlaks, et resveratrool pärsib ka söögiisu. See tähendab, et pärast klaasikest või kaht punast veini on vähem tõenäoline, et sa külmkapi kallale hilisõhtust suupistet otsima lähed. Ning lisaks on hea uni ka garanteeritud!

Sa ei kipu väga Merlot´ pudelit oma öökapile panemast? Pole hullu, resveratrooli leidub ka maasikates, mustikates ja (loomulikult) viinamarjades. Terviseks!


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…