Toimetas: Keit Laisaar
Foto: 123rf

Liigne nahk põlvede juures tekib enamasti naistel pärast suurt kaalulangetust. Kuid põhjuseks võivad olla ka see, et vanusega kaotab nahk oma elastsuse ning samuti või süüdi olla liigne päevitamine. Tihti peale muretsevad naised aga ilma asjata. Kõigil inimestel on põlvede ümber rohkem nahka, kuna vastasel juhul ei oleks võimalik oma põlvi kõverdada.

Kui sinu põlved näevad aga tõesti välja ebanormaalsed ja longus, siis peaks kirurgiline sekkumine olema viimane lahendus. Kuna sel juhul ei tõsteta nahka mitte ainult põlve kohalt, vaid kogu reiepealses osas. Parem lahendus oleks laserravi või siis ravisessioonid naharulliga, millel on väikesed nõelakesed ning mis pinguldab tänu sellel nahka. Kui probleemiks on aga mitte liigne nahk, vaid hoopis rasv põlve ümbruses, siis seda saab kindlaks teha järgmiselt. Siruta oma jalg, põlve alt näpistades peaks sul rasv jääma näppude vahele (juhul kui sul on seal rasva). Kuna põlverasv asub just seal, mitte põlve pealmises osas.

Mis sellist põlvede juures ei aita? Botox, kuna see silub kortse, kuid ei tõsta lõtvunud nahka. Samuti ei aita siinkohal pinguldavad kreemid. Mis aga võib isegi aidata, on jala sirutused ette trenažööril.

Parimaks ennetusviisiks on aga jojo-dieeditamise vältimine. Sellel on sama efekt, mis sellel, kui puhuda täis õhupall ja seejärel sellest õhku välja lastes ei võta see enam oma endist kuju ja venib välja. Samuti tuleks alati kasutada päikesekaitsekreemi.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…