LÕUNARANNIKUDIEET
Lõunarannikudieedi menüüst jäetakse välja halbu süsivesikuid sisaldavad toidud, mis seeduvad liiga kiiresti ning tekitavad äkilisi veresuhkru tõuse ja langusi. Need toidud asendatakse töötlemata toiduainetega, nagu köögiviljade, täisteraviljade ja kaunalistega. Rasvane linnu- ja punane liha asendatakse tervislikuma valikuga, näiteks tailiha, pähklite ja kalaga. Vältida tuleb leiba-saia, riisi, pastatooteid, kartulit ja kõike, mis vähegi suhkrut sisaldab (kommid, koogid, jäätis ja ka puuviljad).
LCHF-DIEET
LCHF ehk „vähe süsivesikuid ja palju rasva”. Dieedi põhimõtet järgi annavad suure osa kaloritest inimesele rasvad ja valgud ning väikse osa süsivesikud. Kõige tähtsam on aga see, et suhkru ja tärklise tarbimine viiakse miinimumini. Süüa tuleb siis, kui oled näljane, ja seni, kuni kõht on täis. Süüa võib liha, kala, mune, maapinnal kasvavaid köögivilju ja looduslikke rasvu. Vältida tuleks suhkrut ja tärkliserikkaid toite (nagu leib, pasta, riis ja kartul).
GLUTEENIVABA DIEET
Gluteenivaba dieedi puhul loobutakse täielikult gluteeni sisaldavatest toitudest. Nendeks on leib, kondiitritooted, koogid, jahu, pasta, linnasejoogid jne. Samas võivad osaliselt gluteeni sisaldada ka sellised toidud nagu maisihelbed, poolfabrikaadid, ketšup ja šokolaad. Mõned inimesed ei talu juba lapsest peale gluteeni ja peavad meditsiinilistel põhjustel toituma gluteenivabalt. Seda dieeti järgivad ka paljud, kel gluteenitalumatust ei ole, ning sellest on saanud üks maailma suurimaid dieeditrende.
GI-DIEET
GI-dieedi eesmärk on õpetada inimesi õigeid toitaineid valima. GI on glükeemilise indeksi tähis, mis näitab, millise kiirusega süsivesikud organismis glükoosi moodustamiseks lõhustuvad. Glükoos on energiaallikas, mis toidab keha, lihaseid ja teisi organeid. Suhkru väärtus on 100 ning sellega võrreldakse kõiki ülejäänud toiduaineid. Väikese glükeemilise indeksiga toite süües imendub glükoos vereringesse stabiilsema kiirusega. Iga eine aluseks tuleb võtta väiksema GIga toiduaine, näiteks lehtköögiviljad, läätsed, herned ja oad. Lisaks peab sööma kala, täisteratooteid, juurvilju, lahjat sea- ja loomaliha, nahata linnuliha ja muid väiksema GIga toiduaineid. Vältida tuleb saia, teisi valgest jahust küpsetisi, hapukoort, võid, täispiima, limonaadi ja õlut.
Artikkel on ilmunud ajakirjas Iluguru talv 2015
https://www.11.lv/lv/casino/live
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…